Trwa ładowanie...

"Latające kolosy": nowa propozycja Discovery Channel

"Latające kolosy": nowa propozycja Discovery ChannelŹródło: discovery channel
den6mcj

Minęło ponad 100 lat odkąd bracia Wright odbyli pierwszy udany lot samolotem. Od tego czasu znacznie zmieniły się zarówno konstrukcje maszyn latających, jak i ich osiągi. Dzięki serii „Latające kolosy” przekonamy się jak wielki krok technologiczny dokonał się w lotnictwie i jak przeróżne misje spełniają maszyny latające w dzisiejszych czasach. Premiera programu już 3 lipca o godz. 22.00 na Discovery Channel.

Era samolotów-zabawek, z drewnianymi kadłubami i osiągami na poziomie 75 km na godzinę, skończyła się bardzo szybko. Już podczas I wojny światowej samoloty przestały być wyłącznie hobby i przeistoczyły się w maszyny wojenne. W 1929 r. został pobity rekord prędkości, brytyjski pilot Supermarine S6 - H. G. W. Waghorn - przeszedł do historii, osiągając prędkość 529 km/h. Dzisiejsze samoloty pasażerskie osiągają prędkość niemal 900 km/h, z kolei myśliwce bojowe – jak na przykład legendarny Lockheed SR-71 Blackbird - potrafią prawie trzykrotnie przekroczyć prędkość dźwięku.

Program "Latające kolosy" to niecodzienna okazja, aby wejść na pokład współczesnych latających olbrzymów, które odbywają rejsy do najdalszych zakątków świata i są wykorzystywane w najprzeróżniejszych celach. Widzowie będą towarzyszyć ich wyprawom od załadunku samolotu, aż po dotarcie do celu. Poznają załogi tych latających maszyn, ludzi którzy do wykonywania swojej pracy potrzebują nie tylko ogromnego doświadczenia, koncentracji i precyzji, ale i stalowych nerwów. Wspólnie z nimi przelecimy się dwupiętrowym pasażerskim olbrzymem oraz największym na świecie samolotem transportowym, który może przewozić zarówno lokomotywy jak i wieloryby.

den6mcj

Widzowie będą też mieli możliwość wejść na pokład jedynej na świecie latającej kliniki okulistycznej, która z zewnątrz wygląda jak przeciętny samolot typu DC-10, w środku natomiast jest po brzegi wyposażona w specjalistyczny sprzęt do wykonywania skomplikowanych zabiegów chirurgii okulistycznej. Jest tam profesjonalna sala operacyjna, miejsce do wykonywania precyzyjnych zabiegów laserowych oraz sala wykładowa, dzięki której studenci z odwiedzanych krajów mogą na żywo obserwować zabiegi na 54 ekranach.

Premiera serii „Latające kolosy” już 3. lipca o godz. 22.00 na Discovery Channel.

(fot. discovery channel)
Źródło: (fot. discovery channel)
(fot. discovery channel)
Źródło: (fot. discovery channel)

* Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!* Teleshow.pl na Facebooku

den6mcj

Zobacz także:

[

Jurorka znowu pokazała za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie! Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

den6mcj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
den6mcj