Kwietniowe wieczory w doborowym towarzystwie

Kwietniowe wieczory w doborowym towarzystwie
Źródło zdjęć: © CBS Europa

14.03.2014 14:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kwiecień to czas wyjątkowych premier filmowych w gwiazdorskiej obsadzie. *"Czekolada" z Juliette Binoche i Johnnym Deppem, "Godziny" z Nicole Kidman, Meryl Streep i Julianne Moore, "Wzgórze nadziei" z Nicole Kidman i Judem Law oraz "Aż poleje się krew" z Danielem Day-Lewisem – te tytuły i nazwiska mówią same za siebie!*

"Czekolada" (na CBS Europa 5 kwietnia o godzinie 21:00) to niezwykły melodramat o baśniowym klimacie. Koniec lat 50. Pewnej wietrznej niedzieli do małego francuskiego miasteczka przybywa Vianne (Juliette Binoche) ze swoją córeczką Anouk (Victoire Thivisol). Kobieta wynajmuje starą cukiernię i wkrótce zaniedbany lokal zamienia w piękną czekoladziarnię. Mieszkańcy są zaintrygowani nową sąsiadką, a zapachowi czekolady trudno się oprzeć… Wkrótce Vianne zdobywa serca i przyjaźń kilku osób, lecz także zyskuje wrogów – w tym burmistrza-bigota, który jest gotów do upadłego bronić moralności w miasteczku. Binoche partnerują takie gwiazdy ekranu jak Judi Dench, Johnny Depp, Alfred Molina, Lena Olin czy Peter Stormare. Film otrzymał pięć nominacji do Oscara oraz cztery nominacje do Złotego Globu.

Kolejnym filmem z cyklu będą "Godziny" (na CBS Europa 12 kwietnia o godzinie 21:00). Anglia, lata 20. Virginia Woolf (Nicole Kidman) po kolejnym załamaniu nerwowym wraca do męża i ich domu położonego nieopodal Londynu. Kobieta zaczyna pracować nad kolejną powieścią, w której opisuje jeden dzień z życia Clarissy Dalloway. Los Angeles, początek lat 50. Laura Brown (Julianne Moore), żona i matka małego Richiego, oczekuje kolejnego dziecka. Czyta powieść Woolf „Pani Dalloway”, która uświadamia jej, jak wielką pustkę czuje w swoim życiu. Nowy Jork, 2001 rok. Clarissa Vaughn (Meryl Streep) przygotowuje przyjęcie na cześć swojego przyjaciela Richarda — poety, który umiera na AIDS. Niczym powieściowa pani Dalloway kupuje kwiaty, spotyka przyjaciół, rozmyśla nad swoim życiem nie do końca takim, jakie sobie wymarzyła...

19 kwietnia o godzinie 21:00 CBS Europa zaprasza na melodramat "Wzgórze nadziei". Trwa wojna secesyjna. Walczący po stronie Konfederatów Inman (Jude Law) nie wierzy już w słuszność sprawy Południa. Marzy o końcu wojny i powrocie do Cold Mountain w Północnej Karolinie, gdzie czeka na niego ukochana Ada (Nicole Kidman) – córka miejscowego pastora. Po długim pobycie w szpitalu Inman postanawia zdezerterować. Wymyka się straży i udaje w długą drogę do domu. Tymczasem Ada, która została sama po śmierci ojca, walczy o utrzymanie rodzinnej farmy, ucząc się jednocześnie samodzielności. Pomaga jej w tym Ruby (Renée Zellweger) – wygadana miejscowa dziewczyna, która brutalne prawa życia zna jak nikt.

Ostatnim filmem z cyklu będzie "Aż poleje się krew" (na CBS Europa 26 kwietnia o godzinie 21:00). Daniel Plainview (Daniel Day-Lewis) jest samotnikiem twardo walczącym o poprawę trudnego bytu. Podróżuje po kraju w poszukiwaniu złóż srebra. W 1898 roku trafia do Nowego Meksyku. Tutaj, w małym miasteczku Little Boston Plainview odkrywa ropę naftową. Wraz z adoptowanym synem postanawia osiąść i zająć się na poważnie biznesem, szczególnie że okolica pełna jest poszukiwaczy "dobrych" interesów. Duży wpływ na życie miasteczka ma charyzmatyczny duchowny Eli Sunday (Paul Dano). Plainview — człowiek bezwzględny w interesach, wykorzystujący każdą możliwość do powiększania fortuny — z biegiem lat staje się coraz bardziej zamknięty w sobie. Wielki pałac, w którym mieszka, staje się symbolem duchowego upadku. Narastają konflikty z ludźmi, zgorzknienie staje trudne do zniesienia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także