PublicystykaKurski zadowolony z pomysłu TVP Info. "Wiadomości", "Teleexpress" i "Panorama" na kilku kanałach jednocześnie

Kurski zadowolony z pomysłu TVP Info. "Wiadomości", "Teleexpress" i "Panorama" na kilku kanałach jednocześnie

Kurski zadowolony z pomysłu TVP Info. "Wiadomości", "Teleexpress" i "Panorama" na kilku kanałach jednocześnie
Źródło zdjęć: © PAP
Urszula Korąkiewicz

24.08.2017 10:40, aktual.: 24.08.2017 16:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejne zmiany w ramówce TVP. Niebawem widzowie będą mogli oglądać serwisy informacyjne równolegle na kilku kanałach.

Zmiany dotyczą "Panoramy" TVP2 (z godz. 18.00), oraz serwisów TVP1: "Wiadomości" (emitowanych o 8.00, 12.00, 15.00 i 19.30) i "Teleexpresssu" (nadawanego o 17.00). Od czwartku, 24 sierpnia, widzowie będą mogli oglądać flagowe programy informacyjne TVP na antenie TVP Info w tym samym czasie co na głównych kanałach.

- Jest to jeden z pomysłów Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oraz szefostwa TVP Info, który mi się podoba – powiedział portalowi wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej. - Skoro TVP Info jest anteną informacyjną, a jednocześnie w TVP1 i TVP2 produkowane są bardzo profesjonalne programy informacyjne będące również atrakcyjne dla koneserów dla anteny informacyjnej, warto byłoby te pasma krosować - dodał.

To jednak nie wszystkie zmiany, które się zapowiadają w informacyjnej stacji. Pojawił się także pomysł, by podobnie jak "Panoramę" czy "Wiadomości", nadawać także serwisy ze stacji regionalnych, które są emitowane o 21.30.

- Jestem również zwolennikiem tego, aby jedno z wydań regionalnych serwisów o godz. 21.30 z ośrodków regionalnych pojawiało się w TVP Info. Wówczas stacja newsowa TVP miałaby w sobie syntezę wszystkich rodzajów programów informacyjnych: własnych serwisów, najlepszych audycji informacyjnych Jedynki i Dwójki oraz program lokalny – tłumaczył prezes TVP na łamach portalu. - Uważam, że z punktu widzenia budowy tożsamości marki i siły TVP Info, które idzie jak burza w górę, będzie to dobre. Według nieoficjalnych badań naszej telemetrii, do której mamy dostęp na podstawie pół miliona widzów, TVP Info już teraz jest zdecydowanym liderem oglądalności stacji newsowych i bije na głowę TVN24 – podsumował.

Jak informują wirtualnemedia.pl, według danych Nielsena w pierwszym półroczu br. "Wiadomości" TVP1 oglądało 2,65 mln widzów, "Teleexpress" TVP1 - 2,75 mln widzów, a "Panoramę" TVP2 - 1,30 mln. Wszystkie te dzienniki zanotowały spadki oglądalności względem analogicznego okresu rok wcześniej. Najwięcej stracił "Teleexpress" - było to 14,54 proc (miał ok 3, 22 mln widzów). W przypadku "Wiadomości" ubytek widowni wyniósł 9,91 proc. (gromadziły ok. 2,94 mln osób), a "Panoramy" - 7,47 proc (z ok. 1,7 mln widzów).

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (50)
Zobacz także