Trwa ładowanie...
18-08-2016 09:43

Kurski wykluczony z konkursu na prezesa TVP? Jest komentarz szefa Rady Mediów Narodowych

Share
Kurski wykluczony z konkursu na prezesa TVP? Jest komentarz szefa Rady Mediów NarodowychŹródło: AKPA
d2fy50n

Czy Jacek Kurski rzeczywiście pożegna się ze stanowiskiem szefa TVP? Rada Mediów Narodowych odwołała go z tej funkcji na początku sierpnia, ale decyzja ta wejdzie w życie w momencie wyłonienia w konkursie (planowanym początkowo na 15 sierpnia) nowego prezesa stacji. Kurski od razu zadeklarował, że będzie w nim startował. Konkurs jednak wzbudza wiele emocji, tym bardziej że jak poinformował "Fakt", może być z niego wyeliminowany.

Przypomnijmy, że prezes Rady Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański miał wiele zastrzeżeń do sposobu zarządzania TVP przez obecnego prezesa.

- Mamy sygnały o niestabilności sytuacji finansowej TVP. Spada oglądalność anten - i mówię to tutaj niezależnie od tego, jakie opinie wyrażane są na temat metodologii badań telemetrycznych. Wyraźnie widać, że nie ma nowych ofert programowych, które wychodziłyby naprzeciw realizacji misji, w ogóle nie ma otwarcia TVP na środowiska twórcze, a było to przecież zapowiadane - mówił portalowi wirtualnemedia.pl.

d2fy50n

Krytyczną opinię na temat prezesa szybko podchwycił "Fakt" i zasugerował, że RMN w związku z tym chce uniemożliwić Kurskiemu dalsze kierowanie TVP i wymyśliła ku temu skuteczny sposób. Według tabloidu, przed posiedzeniem Rady Mediów Narodowych pojawił się pomysł wprowadzenia do regulaminu konkursu nowego wymogu dla kandydatów. Mianowicie wszyscy, którzy ubiegaliby się o fotel prezesa, musieliby mieć przynajmniej dwuletnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierowniczej w mediach. Oznaczałoby to wykluczenie Kurskiego z grona kandydatów (wprawdzie ma wieloletnie doświadczenie pracy w mediach, ale stanowisko kierownicze objął zaledwie osiem miesięcy temu).

Warto dodać, że zdaniem "Faktu" pomysłodawcą nowego wymogu był według tabloidu sam Czabański.

Przewodniczący RMN postanowił uciąć "rozdmuchaną" dyskusję i dosadnie odniósł się do tych rewelacji na Twitterze.

- Bzdury i pomówienia rodem z tabloidu. Decyzje w sprawie warunków konkursu zapadną dopiero pod koniec sierpnia na RMN - skwitował.

Zobacz także: Smaszcz-Kurzajewska o TVP: "Każdy rząd wstawiał swoich szefów w mediach"

d2fy50n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fy50n
d2fy50n