Trwa ładowanie...

Kurski pogrążył TVP? Oglądalność drastycznie spadła

Portal wirtualnemedia.pl opublikował wyniki oglądalności stacji telewizyjnych w maju br. Niekwestionowanym liderem był Polsat, który zwiększył swój udział w rynku do 11,43 proc., zaś największym przegranym - Jedynka, która straciła ponad 11 punktów procentowych, w porównaniu z rokiem ubiegłym.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Kurski pogrążył TVP? Oglądalność drastycznie spadłaŹródło: PAP
d3l1mf3

Drastyczny spadek oglądalności telewizyjnej Jedynki może być konsekwencją działań prezesa Jacka Kurskiego w kwestii Opola, które szerokim echem odbiły się w mediach. Manipulacje i sprzeczne komunikaty docierające do telewidzów, wpłynęły na ograniczenie wiary w polityczną bezstronność publicznego nadawcy. Notowania TVP ratują jednak seriale emitowane na telewizyjnej Dwójce, które cieszą się niezmienną popularnością wśród audytorium. "M jak Miłość", "Na dobre i na złe" oraz "Barwy szczęścia" królują w zestawieniu 20 najchętniej oglądanych programów.

Plasujący się na drugim miejscu TVN, odnotował 4 proc. spadek, zyskując jednak pozycję lidera wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49. Ogromna zasługa w tym formatów takich jak "Agent – Gwiazdy", czy też przywróconych "Milionerów". Poza tym, propozycje filmowe TVN stanowią zazwyczaj tytuły, które nie były wcześniej prezentowane na małym ekranie.

Niemałym zaskoczeniem jest Polsat, który w wyścigu o telewidza zgarnął główną nagrodę. Sukcesu stacji dopatrywać się można w wielu aspektach jej funkcjonowania. Po pierwsze, jest on najbardziej neutralny politycznie, co w ostatnich tygodniach miało wielkie znaczenie dla zmęczonych polityką odbiorców. Idealnie w całe zamieszanie związane z Opolem wpisał się także polsatowski SuperHit Festiwal. Był on zarówno przeciwwagą dla "święta polskiej piosenki", jak i komentarzem całej sytuacji. Zwłaszcza część kabaretowa doskonale wykorzystała aktualne wydarzenia. Nic dziwnego zatem, że transmisja tej imprezy przyciągnęła przed telewizory ponad 3,5 mln widzów.

d3l1mf3

Czy prowadzenie Polsatu będzie tylko chwilowym trendem, czy może uda im się utrzymać tendencję wzrostową? Próba przewidzenia tego to swoiste wróżenie z fusów. Wielkimi krokami zbliża się bowiem okres wakacyjny, trudny zarówno dla nadawców, jak i samych telewidzów, skazanych na powtórki popularnych programów. Poszukiwania ciekawych propozycji telewizyjnych mogą zatem wprowadzić do czołówki zestawienia zupełnie innego gracza.

Zobacz, co o swojej obecności na antenie TVP powiedziała Kayah:

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3l1mf3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3l1mf3