Trwa ładowanie...
ycipk-4g4qrj

Kurski pogrążył TVP? Oglądalność drastycznie spadła

Portal wirtualnemedia.pl opublikował wyniki oglądalności stacji telewizyjnych w maju br. Niekwestionowanym liderem był Polsat, który zwiększył swój udział w rynku do 11,43 proc., zaś największym przegranym - Jedynka, która straciła ponad 11 punktów procentowych, w porównaniu z rokiem ubiegłym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Kurski
Jacek Kurski (PAP)
ycipk-4g4qrj

Drastyczny spadek oglądalności telewizyjnej Jedynki może być konsekwencją działań prezesa Jacka Kurskiego w kwestii Opola, które szerokim echem odbiły się w mediach. Manipulacje i sprzeczne komunikaty docierające do telewidzów, wpłynęły na ograniczenie wiary w polityczną bezstronność publicznego nadawcy. Notowania TVP ratują jednak seriale emitowane na telewizyjnej Dwójce, które cieszą się niezmienną popularnością wśród audytorium. "M jak Miłość", "Na dobre i na złe" oraz "Barwy szczęścia" królują w zestawieniu 20 najchętniej oglądanych programów.

Plasujący się na drugim miejscu TVN, odnotował 4 proc. spadek, zyskując jednak pozycję lidera wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49. Ogromna zasługa w tym formatów takich jak "Agent – Gwiazdy", czy też przywróconych "Milionerów". Poza tym, propozycje filmowe TVN stanowią zazwyczaj tytuły, które nie były wcześniej prezentowane na małym ekranie.

Niemałym zaskoczeniem jest Polsat, który w wyścigu o telewidza zgarnął główną nagrodę. Sukcesu stacji dopatrywać się można w wielu aspektach jej funkcjonowania. Po pierwsze, jest on najbardziej neutralny politycznie, co w ostatnich tygodniach miało wielkie znaczenie dla zmęczonych polityką odbiorców. Idealnie w całe zamieszanie związane z Opolem wpisał się także polsatowski SuperHit Festiwal. Był on zarówno przeciwwagą dla "święta polskiej piosenki", jak i komentarzem całej sytuacji. Zwłaszcza część kabaretowa doskonale wykorzystała aktualne wydarzenia. Nic dziwnego zatem, że transmisja tej imprezy przyciągnęła przed telewizory ponad 3,5 mln widzów.

ycipk-4g4qrj

Czy prowadzenie Polsatu będzie tylko chwilowym trendem, czy może uda im się utrzymać tendencję wzrostową? Próba przewidzenia tego to swoiste wróżenie z fusów. Wielkimi krokami zbliża się bowiem okres wakacyjny, trudny zarówno dla nadawców, jak i samych telewidzów, skazanych na powtórki popularnych programów. Poszukiwania ciekawych propozycji telewizyjnych mogą zatem wprowadzić do czołówki zestawienia zupełnie innego gracza.

Zobacz, co o swojej obecności na antenie TVP powiedziała Kayah:

ycipk-4g4qrj

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4g4qrj

ycipk-4g4qrj
ycipk-4g4qrj