Trwa ładowanie...
dy6g0r3

Kurski idzie za ciosem i zachwala nowy program o disco polo. "Ludzie chcą takiej muzyki"

Jacek Kurski w TVP idzie za ciosem. Sukces występu Zenona Martyniuka na Sylwestrze z Dwójką utwierdził go w przekonaniu, że widzowie potrzebują takiej rozrywki. Proponuje im cykl dokumentalny o disco polo. Jak go zachwala? Kiedy można się spodziewać premiery?
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Kurski idzie za ciosem i zachwala nowy program o disco polo.  "Ludzie chcą takiej muzyki"
Źródło: AKPA
dy6g0r3

Telewizja Polska od jakiegoś czasu robi wszystko, aby przypomnieć widzom, jak popularne było disco polo w latach 90. Wystarczy choćby wspomnieć, że na ostatnim organizowanym przez Dwójkę w 2016 roku Sylwestrze w Zakopanem na jednej scenie można było zobaczyć gwiazdy estrady, a wśród nich Zenka Martyniuka - wokalistę zespołu Akcent, znanego m.in. z takich przebojów jak "Przez twe oczy zielone" czy "Życie to są chwile". Szybko okazało się, że TVP nie zamierza na tym poprzestać. Już 25 czerwca na antenie Dwójki zobaczymy transmisję z widowiska muzycznego "25 lat disco polo w Polsce", którego współorganizatorem jest oczywiście Telewizja Polska. Na tym jednak nie koniec!

Niebawem na antenie TVP ma pojawić się cykl dokumentalny, „Discopoland”. Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, format ma się skupiać na słuchaczach i gwiazdach disco polo. Ekipa telewizyjna ma pojawiać się pojawi się w klubach i na koncertach, a w kolejnych odcinkach widzowie zobaczą m.in. jak młodzi ludzie bawią się w rytmach disco polo, a twórcy zajrzą za kulisy scen koncertowych, dyskotek, sal weselnych i fanklubów.

- „Discopoland” nie będzie twardym, disco-polowym show, chociaż myślę, że i na to przyjdzie czas. Sukces tegorocznego „Sylwestra z Dwójką” pokazał, że ludzie chcą takiej muzyki – powiedział portalowi wirtualnemedia.pl Kurski. - Polski hejt i pewnego rodzaju wykluczenie dla disco polo jest czymś niespotykanym w Europie. Każdy kraj europejski ma swoje disco polo, a Polacy dystansują się wobec tego gatunku. Dlatego aby uszanować te wątpliwości mamy w tym sezonie „Discopoland”. To rodzaj reportażu uczestniczącego, towarzyszącego wykonawcom. Zanurzenie w subkulturze, bez drwiny i na poważnie – dodał.

dy6g0r3

TVP nie podała jeszcze ostatecznej daty premiery. Z nieoficjalnych informacji wynika, że cykl ma wystartować w niedzielę, 23 kwietnia o 22.15. Kurski już teraz zapowiada, że jeśli dokument dobrze się przyjmie, otworzy furtkę dla kolejnego muzycznego show.

Tymczasem podczas gdy w głównym kanale ma być promowane disco polo, na antenie TVP Rozrywka znalazło się miejsce dla rocka. W talent show „Gwiazdy Rocka” zostanie wyłoniona ósemka wokalistów, którzy pod okiem ekspertów z branży muzycznej: producentów, kompozytorów, muzyków będą przygotowywać oryginalny rockowy utwór. Program poprowadzi Wojciech Kaczmarczyk, a w jury znajdą się: Karolina Glezer, Adam Konkol, Krzysztof Ferdyn i Przemysław Myszor. Widowisko oprócz elementów talent-show ma zawierać nawiązania do historii polskiej muzyki rozrywkowej. Show będzie można oglądać w poniedziałki o 20.15 już od 6 marca.

Tutaj sprawdzisz aktualną ramówkę Telewizji WP

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

dy6g0r3

Zobacz także: Gwiazdy disco polo opowiadają o swoim legendarnym "bajecznym" życiu

Get the look

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dy6g0r3

Podziel się opinią

Share
dy6g0r3
dy6g0r3