Trwa ładowanie...
d2mcf8c

"Kuchnia polska": Antoni Macierewicz gotuje na oczach widzów i... opowiada o katastrofie smoleńskiej

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Kuchnia polska": Antoni Macierewicz gotuje na oczach widzów i... opowiada o katastrofie smoleńskiej
(Kadr z programu)
d2mcf8c

Cezary Gmyz jest gospodarzem kulinarnego formatu na antenie Telewizji Republika - "Kuchnia polska". W swoim programie gości najpopularniejszych polityków oraz ludzi mediów, z którymi zagłębia się w meandry gastronomii. Do tej pory widzowie mogli przyglądać się kucharskim umiejętnościom m.in. Andrzeja Dudy, Jacka Sasina, Jarosława Gowina, Pawła Kukiza, Pawła Ziemkiewicza i Eugeniusza Kłopotka.

Do tego grona jakiś czas temu dołączył również Antoni Macierewicz, który pod okiem kamer przyrządzał francuski przysmak - polędwicę Chateaubriand. I nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pomiędzy siekaniem ząbków czosnku a rozgniataniem befsztyku szef MON dyskutował z prowadzącym na temat np. sprawy Tomasza Siemoniaka i Józefa Oleksego czy katastrofy w Smoleńsku. Podczas gotowania pojawiło się również porównanie, że "w służbach specjalnych jest jak w kuchni: wszystko zależy od kucharza i składników".

 (fot. Kadr z programu)
((fot. Kadr z programu))

Największe poruszenie wywołały jednak dwie kwestie: uroczy fartuszek w łosie tudzież renifery (widzowie do dziś nie mogą w tej kwestii dojść do porozumienia), w który przyodział się Macierewicz oraz reakcja Gmyza, gdy z ust jego gościa pada hasło "zbrodnia smoleńska". Gdy gospodarz kulinarnego programu słyszy wywody Macierewicza na temat katastrofy lotniczej, zaczynają mu drżeć dłonie. W pewnym momencie ręce trzęsą mu się już na tyle, że nie jest w stanie nalać oliwy do sałatki. Mimo problemów z koncentracją nie przerywa monologu szefa MON. Gdy wreszcie udało mu się odstawić pojemnik w bezpieczne miejsce, rzuca przerażone spojrzenie do kamery, aby później, przez kilka kolejnych minut, w milczeniu i ze wzrokiem wbitym w blat, wsłuchiwać się w słowa gościa. Gdy Macierewicz zakończył przemowę, Gmyz jak gdyby nigdy nic, zaczął opowiadać o... przepisie na sos musztardowy.

d2mcf8c

Choć program został wyemitowany na antenie TV Republika już jakiś czas temu, dopiero teraz, gdy o Macierewiczu znów zrobiło się głośno, wideo z udziałem polityka w kulinarnej produkcji, które zamieszczono na stronie internetowej telewizji, stało się hitem internetu. Widzieliście już?

 (fot. Kadr z programu)
((fot. Kadr z programu))

Zobacz także: Świąteczny spot PiS-u: Macierewicz ubiera choinkę, Kempa śpiewa, Szydło pilnuje ich z notesem

d2mcf8c

Podziel się opinią

Share
d2mcf8c
d2mcf8c