Trwa ładowanie...

"Kuchenne rewolucje": uczniowie zawiedzeni Magdą Gessler

"Kuchenne rewolucje": uczniowie zawiedzeni Magdą GesslerŹródło: AKPA
dpeldpy
dpeldpy

We wrześniu ubiegłego roku media obiegła wieść o utworzeniu wyjątkowej klasy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupsku. Patronat nad klasą o profilu gastronomicznym objęła Magda Gessler.

Słynna restauratorka pojawiła się na rozpoczęciu roku szkolnego i spotkała z uczniami, ale na tym jednym spotkaniu się skończyło. Uczniowie są wyraźnie zawiedzeni.

- Przede wszystkim wielu z nas przyszło tu dla pani Magdy, a widzieliśmy się z nią tylko raz, na początku roku szkolnego– zwierzył się "Gazecie Wyborczej" jeden z uczniów. - To było fajne spotkanie. Chcemy po prostu więcej– dodał.

dpeldpy

Dyrektor szkoły, Aldona Pląska, w rozmowie z "Gazetą" tłumaczyła, że nikt nie obiecywał, że Magda Gessler będzie częstym gościem w szkole czy szkolić uczniów.

- To tylko, a może aż patronat. Pani Gessler firmuje klasę swoim nazwiskiem, promuje ją. My w szkole idziemy swoim programem nauczania – mówiła. - W tej klasie wdrażamy innowacje. Uczniowie spotykają się z najlepszymi szefami kuchni, uczestniczą w warsztatach. Ostatnio chociażby w Swołowie.

Dyrektorka stwierdziła jednak, że weźmie pod uwagę prośby uczniów i rodziców. Ci z kolei składają dodatkowo pismo do Roberta Biedronia. Prezydent Słupska zapowiedział, że zajmie się sprawą. Co więcej, rozmawiał już podobno z restauratorką.

Zobacz także: Magda Gessler pilotem rajdowym

dpeldpy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpeldpy