Trwa ładowanie...

Kuchenne Rewolucje. Lokal z pierogami przeszedł pomidorową transformację

W ostatnim odcinku ”Kuchennych Rewolucji" Magda Gessler odwiedziła niewielki lokal “Golden Koko” w Kaliszu. Restauracja przeszła całkowitą rewolucję, a prowadząca wycisnęła trochę łez z personelu.

Kuchenne Rewolucje. Lokal z pierogami przeszedł pomidorową transformacjęŹródło: East News
d369tkt
d369tkt

Kuchenne Rewolucje – wizyta w ”Golden Koko”

Magda Gessler tym razem odwiedziła niewielki lokal „Golden Koko” w Kaliszu. Knajpa prowadzona jest przez Pana Krzysztofa, wraz z jego małżonką. Jej specjalnością z założenia miały być pierogi.

Właściciel z charakteru jest dość impulsywną osobą, która lubi dość częste eksperymenty z kuchnią, a także potrafi wyładowywać swoją złość na personelu.

Ze względu na swój porywczy charakter Pan Krzysztof stracił już wielu pracowników. Pomaga mu jego żona oraz kilku przyjaciół, jednak przy prowadzeniu lokalu niezbędna jest pomoc specjalistów.

Kuchenne Rewolucje – degustacja potraw

Na samym wstępie Magda Gessler kazała zdjąć szyld wiszący przed lokalem sugerujący, że domeną lokalu są kurczaki. Skoro knajpa specjalizuję w pierogach, nie powinno wprowadzać potencjalnych klientów w błąd.

d369tkt

Prowadząca program na samym początku zamówiła pierogi ruskie, pierogi “Drwala” oraz “królewskie brokuły”. Pierwsza fala krytki poszła po degustacji pierwszej z potraw.

- Pierogi nie są odsączone z wody. Pachną kwaśnym serem. W sumie jest to bardzo niesmaczne - skomentowała Gessler

Ser również został skrytykowany przy pierogach “Drwala”. Stwierdziła, że żółtej mozzarelii nie używa się do tego typu potrawach. Niewłaściwy okazał się również boczek.

- Dużo jest bardzo cebuli, w ogóle nie ma sera. Ani to nie pachnie wędzonką, ani to nie jest boczek, bo boczek zazwyczaj ma mięso, a tu jest dużo słoniny - powiedziała prowadząca.

d369tkt

Kuchenne Rewolucje – rozmowa z właścicielami

Na samym początku rozmowy Panem Krzysztofem, Magda Gessler oznajmiła, że używa najgorszych możliwych produktów. Postanowiła również przetestować jego wiedzę na temat serów.

Po wcześniejszej rozmowie z resztą personelu, stwierdziłą, że musi również porozmawiać o stanie psychicznym właściciela lokalu. Wielu byłych pracowników uważało, że Pan Krzysztof nie potrafi obcować z ludźmi.

- Nie ma żadnego usprawiedliwienia na Twoje zachowanie. Jesteś facetem, który nadaje się do leczenia, a nie prowadzenia restauracji. - uslyszał Pan Krzysztof od Magdy Gessler

d369tkt

Kuchenne Rewolucje – zmiany w lokalu

Magda Gessler bardzo nerwowo zareagowała na wnętrze lokalu. Co prawda pochwaliła umycie okien, jednak nawarstwienie brudu było zbyt ogromne.

- Lokal nie jest ani wyremontowany, ani wymalowany. Jest to tragedia - skrytykowała.

Prowadząca jeszcze gwałtowniej zareagowała, gdy uświadomiła sobie, że żaden z przedmiotów nie nadaje się do użytku. Dodatkowo w kilku miejscach znajdowało się parę martwych owadów.

d369tkt

- Te pierogi są tak samo usyfione jak ta kuchenka, a ty bierzesz za to kasę człowieku! Już nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałam taki chlew - stwierdziła krzycząc na właściciela.

Reakcja Magdy Gessler doprowadziła żonę Pana Krzysztofa do płaczu.

Gessler jednak postanowiła pomóc właścicielom przy rewolucji i podjęła walkę. Według niej pierwsz krok to udanie się na terapię przez Pana Krzysztofa.

W kontekście samego lokalu prowadząca oznajmiła, że zmienia on nazwę na “Bistro Pomidorowe”. W pobliżu Kalisza znajdują się jedne z najlepszych plantacji pomidorów w Europie. Z tego powodu wystrój lokalu i wszystkie jego akcesoria od tej pory mają kojarzone być z tym warzywem.

d369tkt

Wśród głównych potraw znajdowała się zupa pomidorowa ze świeżych pomidorów duszonych na maśle. Z kolei na drugie danie z kolei wyznaczone zostały ogromne schabowe podane z ziemniakami wypieczonymi z pomidorami. Na deser wybrano tartę z pomidora, buraków i z antonówki.

Nowe menu podbiło serce mieszkańców Kalisza, ale również samej Magdy Gessler. Wystawiła odnowionej restauracji najwyższą z możliwych ocen - szóstkę. Stwierdziła, że była to jedna z najbardziej wzruszających przemian w historii, co doprowadziło do łez wszystkich bohaterów odcinka.

d369tkt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d369tkt