Trwa ładowanie...

Kuba Strzyczkowski nowym dyrektorem Trójki

Kuba Strzyczkowski zastąpił Tomasza Kowalczewskiego, który był dyrektorem w Trójce od listopada 2019 r.

Kuba Strzyczkowski nowym dyrektorem TrójkiŹródło: PAP
dx4u7il
dx4u7il

Po unieważnieniu Listy Przebojów Trójki władze stacji zdecydowały o wyłonieniu nowego dyrektora i redaktora naczelnego. Został nim Kuba Strzyczkowski. Dziennikarz potwierdził te doniesienia w rozmowie z "Presserwisem".

Do tej pory funkcję dyrektora i redaktora naczelnego Trójki pełnił Tomasz Kowalczewski. Mężczyzna zastąpił Wiktora Świetlika w listopadzie 2019 r. Po głośnej aferze z unieważnieniem Listy Przebojów Trójki, Kowalczewski został zdegradowany. Dyrektor Trójki miał wysłać do Piotra Metza SMS-a o treści:

"Piotrze dopilnuj, aby piosenka, o której rozmawialiśmy nie była na antenie".

ZOBACZ: Trójka straciła najlepszych dziennikarzy. Afera okazała się gwoździem do trumny

Chodziło o utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Artysta w tekście utworu uderza w Jarosława Kaczyńskiego, który złamał zasady przymusowej izolacji i udał się na cmentarz wbrew ogólnym zaleceniom.

Afera Trójki - o co chodzi?

W połowie maja odbyło się 1998. notowanie Listy Przebojów Trójki. Jak zawsze poprowadził je Marek Niedźwiecki. Zdaniem słuchaczy pierwsze miejsce zajął utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Następnego dnia okazało się, że głosowanie unieważniono.

dx4u7il

Władze stacji argumentowały to złamaniem regulaminu przez prowadzącego audycję. Nie podano jednak, o które dokładnie punkty chodzi. Artyści licznie wydali oświadczenia, w którym przyznali, że bojkotują Trójkę i nie chcą, aby ich utwory były grane na antenie, która cenzuruje muzyków.

Chwilę później z pracy zaczęli odchodzić dziennikarze. Tomasz Rożek, Marek Niedźwiecki, Agnieszka Obszańska to tylko nieliczni, którzy złożyli wypowiedzenia.

dx4u7il
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx4u7il