Trwa ładowanie...
d2uft4r

„Który z prezydentów zginął, patrząc na ‘Szron’ ?” Sprawdź poprawną odpowiedź na to pytanie w „Milionerach”

We wtorkowym odcinku teleturnieju „Milionerzy” grę kontynuowała Pani Magda, którą rozpoczęła od pytania „Który z prezydentów zginął, patrząc na ‘Szron’?”. Sprawdź jaka była właściwa odpowiedź.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Który to aerostat, czyli statek lżejszy od powietrza?". Sprawdź poprawną odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy"
"Który to aerostat, czyli statek lżejszy od powietrza?". Sprawdź poprawną odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy" (Facebook.com)
d2uft4r

„Który z prezydentów zginął, patrząc na ‘Szron’ ?” Sprawdź poprawną odpowiedź na to pytanie w „Milionerach”

W dzisiejszym odcinku „Milionerów” Pani Magda grała o 500 000 zł i na tym etapie otrzymała pytanie, które brzmiało „Który z prezydentów zginął, patrząc na ‘Szron’ ?”

Który z prezydentów zginął, patrząc na „Szron”?

A Gabriel Narutowicz
• B John F. Kennedy
• C Abraham Lincoln
• D Ryszard Kaczorowski

Uczestniczka nie znała odpowiedz na to pytanie , dodatkowo nie posiadała również żadnych kół ratunkowych. Ostatecznie postanowiła nie ryzykować i zachować dotychczasowo wygraną kwotę o wartości 125 000 zł. Hubert Urbański spytał jednak Panią Magdę, jaką odpowiedź by zaznaczyła w przypadku kontynuowania gry. Zaznaczyła by opcję C „Abraham Lincoln”, jednak poprawna odpowiedź brzmi „Gabriel Narutowicz”.

d2uft4r

Jak zginął Gabriel Narutowicz?

Zabójstwo pierwszego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Gabriela Narutowicza dokonane przez Eligiusza Niewiadomskiego 16 grudnia 1922 w Warszawie, w pałacu Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Prezydent Gabriel Narutowicz uczestniczył w otwarciu dorocznego Salonu Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych[1]. Podczas zwiedzania wystawy w sali nr 1 Niewiadomski oddał do Narutowicza z małej odległości trzy strzały z rewolweru, powodując natychmiastową śmierć prezydenta.

d2uft4r

Podziel się opinią

Share

d2uft4r

d2uft4r