Trwa ładowanie...
oscar isaac

''Kto się odważy'': Oscar Isaac zawsze chciał być burmistrzem

Share
''Kto się odważy'': Oscar Isaac zawsze chciał być burmistrzem
d3a274t

Do sieci trafił nowy zwiastun serialu "Kto się odważy" ("Show Me a Hero").

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami cykl powstał na podstawie scenariusza Davida Simona. Akcja toczy się w latach 80. w USA. W Yonkers, położonym w stanie Nowy Jork średniej wielkości mieście, stanowisko burmistrza obejmuje młody Nick Wasicsko (Oscar Isaac)
. Od początku kadencji staje przed trudnym zadaniem. W związku z orzeczeniem sądu federalnego, miasto jest zmuszone zbudować tanie mieszkania komunalne w dzielnicy zamieszkałej przez zamożne białe rodziny. Ta decyzja jest przyczyną wielu niepokojów i eskalacji przemocy na tle rasowym. Kolejne decyzje młodego burmistrza spotykają się z ogromnym protestem.

d3a274t

Nick Wasicsko był najmłodszym burmistrzem w Stanach Zjednoczonych. Swoje stanowisko objął w wieku zaledwie 26 lat. Sytuacja, z którą musiał się zmierzyć, została uznana za największy kryzys obywatelski w USA od lat sześćdziesiątych.

Stacja HBO opublikowała nową zapowiedź produkcji twórcy "Prawa ulicy", Davida Simona. Wideo można obejrzeć poniżej:

Za reżyserię odpowiada Paul Haggis ("Miasto gniewu", "W dolinie Elah"). Scenariusz powstał na podstawie opartej na faktach powieści Lisy Belkin pod tym samym tytułem.

W serialu występują również: dwukrotnie nominowane do Oscara Catherine Keener ("Capote") i Winona Ryder ("Małe kobietki"), Alfred Molina ("Była sobie dziewczyna"), Jon Bernthal ("Wilk z Wall Street") i Carla Quevedo ("Sekret jej oczu").

Premierowe odcinki serialu będzie można oglądać w Polsce od 17 sierpnia o godz. 22.00 w HBO. Serial będzie również dostępny w HBO GO.

d3a274t

Podziel się opinią

Share
d3a274t
d3a274t