Trwa ładowanie...

Kto odpadł z Masterchefa przed finałem? Tego się nie spodziewaliśmy

Znamy już wszystkich finalistów 6. edycji polskiego "Masterchefa". O miejsce w finałowej stawce rywalizowało czterech mężczyzn: Matteo Brunetti, Mateusz Guncel, Mateusz Zielonka, Damian Sobek. Któremu z nich drzwi pozwalające wejść do ścisłej czołówki, zamknęły się w ostatniej chwili?

Share
Kto odpadł z Masterchefa przed finałem? Tego się nie spodziewaliśmy
Źródło: Materiały prasowe
d122wsl

Pierwszy w finale zameldował się Damian Sobek. Najlepiej sprawdził się w konkurencji, której tematem było grillowanie. Uczestnik przygotował najlepsze australijskie barbecue. Najpierw przepyszne krewetki, później grillowane mięso i autorską sałatkę z sosem. Swym daniem musiał zdobyć podniebienia 55 osób i to właśnie ich głosy przesądziły, że wygrał konkurencję i zapewnił sobie awans.

W drugiej rundzie uczestnicy dostali za zadanie, by ruszyć na ulice Sydney i znaleźć wskazanych im szefów kuchni. Każdy z nich musiał poznać jedną z receptur wybranego dla niego mistrza kuchni i danie to powtórzyć w ostatnim starciu. W jury do ostatecznej eliminacji zasiadło 6 osób: Magda Gessler, Anna Starmach, Michel Moran i 3 nauczycieli finałowych potraw.

d122wsl

Niestety zadaniu nie podołał Włoch, Matteo Brunetti, który podał jury jedno danie za mało! Wiele osób uważało go za faworyta do wygranej.

W walce o nagrodę główną pozostali: Mateusz Guncel, Mateusz Zielonka, Damian Sobek. Kto z nich wygra?

Zwycięzca oprócz tytułu Masterchefa otrzyma 100 tysięcy złotych oraz kontrakt na wydanie książki kulinarnej.

Zobacz też jak Magda Gessler skomentowała poziom tej edycji programu "Masterchef" i jej uczestników?

d122wsl

Podziel się opinią

Share
d122wsl
d122wsl