Trwa ładowanie...

Ks. Kazimierz Orzechowski nie żyje. Aktor zmarł w wieku 90 lat

Zmarł ks. Kazimierz Orzechowski, duchowny i aktor. Grał w wielu popularnych filmach i serialach. Informację o jego śmierci podał Związek Artystów Scen Polskich (ZASP). Miał 90 lat.

Ks. Kazimierz Orzechowski nie żyje. Aktor zmarł w wieku 90 latŹródło: AKPA
d2xzsub
d2xzsub

Ks. Kazimierz Orzechowski nie żyje

Kazimierz Orzechowski urodził się 3 marca 1929 roku w Gdańsku. W 1952 roku został absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Łodzi. W wieku 39 lat przyjął święcenia kapłańskie i uhonorowano go tytułem kanonika. Prowadził liczne pielgrzymki do Izraela, Palestyny i Rzymu.

W latach 1994-2009 pełnił funkcję kapelana Domu Artystów Weteranów w Skolimowie. Od listopada 2009 roku był jego rezydentem.

Jest jednym z bohaterów książki "Siła codzienności" Marzanny Graff.

ZOBACZ TEŻ: Pogrzeb wikariusza z Kotunia. 38-latek popełnił samobójstwo

Ks. Kazimierz Orzechowski był aktorem

Ks. Orzechowski grał w polskich filmach, m.in. w "Pannach z Wilka", "Sąsiadach", "Sztuce kochania" i "Człowieku z żelaza" Andrzeja Wajdy, a także w popularnych serialach, m.in. "W labiryncie", "Tajemnica Sagali", "Awantura o Basię", "Dom", "Mistrz i Małgorzata" czy "Złotopolscy".

d2xzsub

Występował też na scenach Teatru Polskiego w Warszawie, Teatru Młodego Widza i Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, Teatru Wybrzeże w Gdańsku i Teatru Wybrzeże w Gdyni.

Jak podaje ZASP, ks. Orzechowski zmarł w niedzielę rano 4 sierpnia w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie w wieku 90 lat. Informacja dot. uroczystości pogrzebowych ma zostać podana w późniejszym terminie.

- Zmarł ksiądz Orzechowski. Przyjaciel artystów, wyrozumiały, kochający ludzi człowiek. Pracowałam z nim w "Zlotopolskich" i tak zaczęła się nasza znajomość. Żegnaj, Kaziu kochany - napisała o nim na Facebooku aktorka Małgorzata Zajączkowska.

d2xzsub
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xzsub