Trwa ładowanie...
20-10-2016 19:41

Krzysztof Ziemiec w ostrych słowach krytykuje "dobrą zmianę"

Tego po Krzysztofie Ziemcu nikt się nie spodziewał. W najnowszym artykule ostro krytykuje nie tylko "dobrą zmianę", ale całościowo rządy PiS. Narazi się szefostwu?

Share
Krzysztof Ziemiec w ostrych słowach krytykuje "dobrą zmianę"Źródło: AKPA
d3307eo

Krzysztof Ziemiec jak dotąd często znajdował się pod ostrzałem krytyki, zwłaszcza ze strony przeciwników "dobrej zmiany" i PiS. Podczas gdy nowe szefostwo TVP wdrażało swoją wizję publicznego nadawcy i zwolniło wielu dziennikarzy, jemu udało się zachować posadę. Co więcej, próżno było czekać jego krytyki na temat zmian w TVP, przez co uchodził za zwolennika rządów Kurskiego w stacji. Jego postawę krytykowali nie tylko widzowie. Były minister sprawiedliwości Borys Budka zarzucił Ziemcowi manipulację podczas rozmowy dotyczącej Trybunału Konstytucyjnego, a dziennikarka Magda Jethon po emisji materiału o KOD-zie odwołując się do jego poczucia etyki zawodowej, zarzuciła mu firmowanie nierzetelnego i tandetnego dziennikarstwa. Ziemiec jednak nie dawał się sprowokować.

Nieoczekiwanie jednak, postanowił napisać tekst, w którym dosadnie komentuje obecną sytuację polityczną. Zaskakuje już sam tytuł: "Dobra zmiana hoduje tępych koniunkturalistów". Trudno oprzeć się wrażeniu, że piszący w "Plus Minus" dziennikarz nie pozostawi na rządzących suchej nitki.

Zaczęło się po ubiegłorocznych wyborach od ostentacyjnie demonstrowanego poczucia wyższości zwycięzców, a nawet pychy, która nadeszła zadziwiająco szybko. Równie szybko pojawił się polityczny rewanżyzm, choć oczywiście nie wszędzie, bo obóz rządzący nie jest jednolity i spójny – brzmi jeden z fragmentów, które ukazały się w sieci.

d3307eo

To jednak nie wszystko. Dziennikarz nie szczędzi słów krytyki względem ostatnich wydarzeń i decyzji rządzącej partii.

Nastąpił szturm ludzi związanych z władzą na lukratywne i wpływowe stanowiska (zjawisko tzw. Misiewiczów)
– co gorsza wielu polityków rządzącej partii nie widzi nic w tym złego. Czy w ten sposób działać powinno ugrupowanie obiecujące realną zmianę, także etyczną? Taki styl musiał wyborców zwycięskiej partii zaboleć, i to bardzo
– punktuje w swoim tekście Ziemiec.

Krążące po sieci fragmenty mocnego tekstu Ziemca zaskoczyły internautów. Wśród komentarzy pojawiają się głosy, że komentując w ten sposób dobrą zmianę dziennikarz wkrótce może pożegnać się z pracą w Telewizji Polskiej.

Czyżby Pan @KZiemiec przejrzał na oczy czy po prostu chcę w jakiś sposób zachować resztki godności?

Nie wierzę. Pan Ziemiec się obudził.

Zawsze szanowałam Ziemca. Ciekawe jak długo popracuje w Telewizji Narodowej...

Podobno Krzysztof Ziemiec za pośrednictwem wywiadu w Plus Minus będzie odchodził z TVP - piszą użytkownicy Twittera (zachowano oryginalną pisownię).

Niewątlpiwie, Ziemiec swoim tekstem wzbudzi jeszcze wiele emocji.

d3307eo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3307eo
d3307eo