Trwa ładowanie...

Krzysztof Ziemiec krytykowany za zdjęcie z prezydentem Dudą. "Żarcik" czy niefrasobliwość?

Share
Krzysztof Ziemiec krytykowany za zdjęcie z prezydentem Dudą. "Żarcik" czy niefrasobliwość?
Źródło: Twitter
dx800xl

W czwartek Krzysztof Ziemiec zamieścił w sieci zdjęcie ze studia "Wiadomości", na którym widnieje obok Andrzeja Dudy. Fotografię podpisał: "Taka sytuacja. Zaaranżowane przez realizatora w studiu #tvp w przerwie transmisji uroczystości".

Wpis błyskawicznie wywołał kontrowersje wśród pozostałych użytkowników portalu. Zdaniem wielu osób, Krzysztof Ziemiec podważył w ten spośób swoją bezstronność, co wyrażali w tego typu komentarzach:

"W tej branży grunt to wyczuć powiew zmiany. Brawo za szczerość wyrażenia poglądów. Szkoda ze nie przed debatą. Żeby nie było, bardzo cenię Pana dziennikarstwo. Wierzę że pozostanie Pan poza wpływem jakiejkolwiek opcji" - napisał Łukasz Guziński (zachowano pisownię oryginalną).

dx800xl

"Skupiłabym się na Pana miejscu bardziej na zachowaniu obiektywizmu, co jest obowiązkiem dziennikarzy" - przypomniała Dorota Guenther.

Krzysztof Ziemiec nie zostawił powyższych komentarzy bez odpowiedzi, tłumacząc, że zdjęcie miało charakter żartobliwy. Tak odpowiedział jednemu z krytyków: "Niech Pan to przeczyta i potraktuje z uśmiechem :-)", a całe zamieszenie wokół zdjęcia nazwał "niewinnym żarcikiem".

Poczucia humoru dziennikarza "Wiadomości" najwyraźniej nie podziela też nowy prezes TVP, Janusz Daszczyński, który wezwał w piątek w tej sprawie Ziemca na rozmowę. Jak dowiedział się serwis wirtualnemedia.pl:

"Według Daszczyńskiego, taka publikacja jest niedopuszczalną niefrasobliwością, ponieważ w oczach odbiorców może podawać w wątpliwość obiektywizm dziennikarza".

(fot. Twitter)
Źródło: (fot. Twitter)
dx800xl

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx800xl
dx800xl