Trwa ładowanie...

Krzysztof Skonieczny pojechał na Ukrainę. "Sceny rozdzierające serce"

Reżyser i aktor zabrał paliwo i pojechał do Lwowa, by pomagać w ewakuacji mieszkańców Ukrainy.

Krzysztof Skonieczny pojechał na UkrainęKrzysztof Skonieczny pojechał na UkrainęŹródło: AKPA
d1fl77a
d1fl77a

Po tym, jak Polską wstrząsnęła wieść o wybuchu wojny na Ukrainie, wielu Polaków zaoferowało pomoc uchodźcom, którzy tłumnie napływają do Polski z Ukrainy. Część przybyłych Ukraińców nie ma gdzie spać i ma przy sobie tylko podstawowe rzeczy. Polacy oferują pomoc, między innymi przygarniając ich pod swój dach, oferując darmowy transport, czy ciepły posiłek.

Do pomocy włączają się też celebryci. Niektórzy, jak Sandra Kubicka, oddali swoje mieszkania ukraińskim rodzinom, inni nagłaśniają akcje pomocowe w mediach społecznościowych.

Ale są też tacy, którzy wykazują się wyjątkową odwagą. Aktor, scenarzysta i reżyser serialu "Ślepnąc od świateł" Krzysztof Skonieczny postanowił pomóc Ukraińcom w przedostaniu się do Polski. Zabrał paliwo i pojechał do Lwowa, chcąc pomóc w ewakuacji osób, które tego będą potrzebowały. O całej akcji informuje na Instastories. Po dotarciu do Lwowa napisał:

Julia Kamińska o sytuacji na Ukrainie

"Jesteśmy we Lwowie. Na ulicach jest pusto i spokojnie. W razie alarmu bombowego mamy zejść do schronu, ale póki co po kilkudziesięciu minutach są one odwoływane, więc nie ma paniki – na zachodzie Ukrainy sytuacja póki co jest inna niż w Kijowie, choć oczywiście może się to w każdej chwili zmienić. Od rana, po upływie godziny policyjnej (22-8) ruszamy z transportem osób na granicę – chcemy zrobić takich kursów, dopóki starczy nam paliwa w kanistrach załadowanych w bagażniku. Dziś w trakcie długiej przeprawy udało się w różny sposób pomóc kilkunastu osobom różnej narodowości i też przewieźć sporo rzeczy".

Krzysztof Skonieczny Instagram
Źródło: Instagram

Skonieczny zauważył, że sceny, które zobaczył, były dramatyczne: "Po drodze exodus, sceny rozdzierające serce, check pointy i wielokilometrowe kolejki, w których czeka się na wjazd do Polski X godzin – sytuacja jest dynamiczna […]. Dużo jest chętnych do pomocy po stronie polskiej, co cieszy, ale po stronie ukraińskiej jest ona potrzebna szczególnie, bo – pomimo skali migracji – wiele osób nadal nie ma jak się stąd wydostać, więc warto się nad tym zastanowić, mając na uwadze potencjalne trudności tej akcji".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1fl77a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1fl77a