Kryzys TVP. "Londyńczycy 2" z niższym budżetem
W połowie maja br. ruszają zdjęcia do drugiego sezonu serialu obyczajowego "Londyńczycy", który pojawi się w jesiennej ramówce Jedynki. Z powodu kryzysu Telewizja Polska zdecydowała się na zmniejszenie budżetu produkcji.
Londyńczycy
Fabyła
"Londyńczycy" to serial o polskiej emigracji zarobkowej.
Widzowie oglądają różnych bohaterów i dowiadują się o ich życiu i zapatrywaniach na przyszłość.
Drugi sezon
Nowa seria "Londyńczyków" liczyć będzie 16 odcinków, czyli o trzy więcej niż poprzednia.
Zmniejszony budżet
- Budżet po negocjacjach został zmniejszony zgodnie z zaleceniami zarządu TVP - mówi Wirtualnymmediom.pl Daniel Jabłoński, p.o. rzecznik prasowy TVP, ale szczegółów nie ujawnia, bo są objęte tajemnicą handlową.
Zdjęcia
Jak tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Ewa Ogórek, odpowiedzialna za promocję serialu, oszczędzono np. na tym, że zdjęcia na Wyspach Brytyjskich kręcone będą w jednej turze, a nie w dwóch, jak to miało miejsce przy poprzedniej serii.
W sumie ekipa spędzi za granicą sześć tygodni.
Scenariusz
Scenariusz do drugiej serii oprócz scenarzystów pierwszego sezonu, czyli Ewy Popiołek i Marka Kreutza, pisał też Robert Mąka, który był w przeszłości autorem scenariuszy m.in. do "Na dobre i na złe".
Twórcy
Reżyserować nowe epizody będzie Maciej Migas, a za produkcję wykonawczą odpowiadać będzie firma Telemark.