Trwa ładowanie...

Krystyna Loska i Bogumiła Wander twarzami TVP Kultura

Krystyna Loska i Bogumiła Wander twarzami TVP KulturaŹródło: AKPA
d2l4htf
d2l4htf

Nowe magazyny o książkach, koncerty promująca młode zespoły, premierowe filmy fabularne i dokumentalne znajdą się w wiosennej ramówce TVP Kultura. Na antenie pojawią się też liczne archiwalne programy, co ma związek z 60-leciem TVP. Kanał wzbogacił się też o dwie kultowe twarze polskiej telewizji - Krystynę Loskę i Bogumiłę Wander.

Staramy się łączyć tradycję ze współczesnością - powiedziała wczoraj dyrektor TVP Kultura, Katarzyna Janowska o nowej ramówce.

- Oferujemy naszym widzom programy najwyższej próby. Udaje nam się realizować plany zaprezentowane we wrześniu ubiegłego roku - podkreśliła Janowska.

W ramach cyklu “Młoda kultura” widzowie zobaczą występy takich grup jak m.in. Pablopavo i Ludziki, BiFF czy Camero Cat. Oglądać je będzie można w niedziele o 15.40. W ramówce pojawi się magazyn “Winda z książkami”, w którym w formie luźnej rozmowy polecane będą ciekawe publikacje książkowe (emisja w poniedziałki o 17.00). Książkom poświęcony będzie też program “Czytanie to awantura” mający formułę dyskusji trzech krytyków literackich (poniedziałki 17.20).

d2l4htf

Z kolei w nowym magazynie “Videogalerie” stacja przybliżać będzie widzom nurt art video (poniedziałki ok 23.50).

Z okazji 60-lecia Telewizji Polskiej na antenie TVP Kultura pojawi się “Archiwizja na 60-lecie TVP”, w której Krystyna Loska i Bogumiła Wander prezentować będą widzom “perły” z telewizyjnych archiwów. Obejrzeć będzie można np. jedyny zachowany odcinek programu „Tele-Echo” Ireny Dziedzic, turniej rozrywkowy „Małżeństwo doskonałe” w reżyserii Jerzego Gruzy, prowadzony przez Jacka Fedorowicza, a także koncerty z dawnych festiwali w Opolu i Sopocie. Emisja w dni powszednie od 10.00 do 17.00.

Natomiast Olga Lipińska w ramach cyklu “Byłam przy tym” rozmawiać będzie z Grzegorzem Chlastą, dziennikarzem Tok Fm, wspominając dawne programy, aktorów i prezenterów. W audycji pojawią się archiwalne nagrania, z udziałem gwiazd teatru i filmu, m.in. Ludwika Sempolińskiego czy Barbary Krafftówny. Emisja w niedziele o godz. 14.10.

W ramach oferty publicystycznej widzowie stacji znajdą nowe odcinki programów “Co ty wiesz o filozofii?”, “Niedziela z...” oraz “Studia kultura”, w którym prezentowane będą debaty poświęcone bieżącym tematom.

d2l4htf

W ofercie teatralnej TVP Kultura pojawi się m.in. spektakl „III Furie” w reżyserii Macieja Libera (nadawany będzie na żywo z Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje” w Katowicach) czy przedstawienie „Turandot” Grupy neTTheatre i Coincidentia w reżyserii Pawła Passiniego.

Kanał pokaże wiosną cykle filmowe poświęcone twórczości wybitnych twórców amerykańskiego kina - Johna Cassavetesa i Davida Lyncha, a także premierowy cykl zatytułowany „Bilet do kina”. W jego ramach w każdą sobotę o godz. 20.20 zobaczyć będzie można wybrane pozycje współczesnej kinematografii światowej, m.in. “Grubasów” czy “Jeszcze dalej niż północ”.

Spośród dokumentów w nowej ramówce TVP Kultura zaprezentuje m.in. „Opowieści o kinie yakuza” (film o historii filmów o japońskiej mafii) czy “Lekarzy” (film o codziennej pracy kardiochirurgów, kardiologów i ich relacjach).

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)
(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

[

]( http://www.wirtualnemedia.pl )

d2l4htf

Zobacz także:

[

Jurorka znowu pokazala za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie!Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g ) * Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!* Teleshow.pl na Facebooku

d2l4htf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l4htf