Trwa ładowanie...

Krystyna Janda: chodzę na protesty i nie lubię ludzi, którzy milczą

Krystyna Janda nie ma dobrego zdania na temat znanych aktorów, którzy angażują się w produkcje TVP. "Od pięciu lat ani razu nie włączyłam kanału telewizji publicznej" – mówiła Janda, która tylko w jednym przypadku robi wyjątek.

Krystyna Janda: chodzę na protesty i nie lubię ludzi, którzy milcząŹródło: ONS.pl
d1ddrzs
d1ddrzs

W wywiadzie z Jandą dla "Gazety Wyborczej" padło pytanie o TVP, które od lat nie zaprasza aktorki, ale "produkuje 'Zenka' i regularnie puszcza disco polo". – Trudno mi się wypowiedzieć, ponieważ ja od pięciu lat ani razu, z wyjątkiem TVP Kultury, nie włączyłam kanału telewizji publicznej. Więc nie słyszałam, jak śpiewa Zenek – odpowiedziała aktorka.

Obejrzyj: "Zenek". Krzysztof Czeczot: "Uznaliśmy, że nie będziemy wiernie oddawać Zenona Martyniuka"

Janda wyznała, że artyści spierają się, co wolno, a co jest wstydem, jeśli chodzi o kontakty z telewizją publiczną.

- W środowisku toczy się gorąca dyskusja i dominuje pogląd, że nie bierze się udziału w wywiadach publicystycznych czy w materiałach informacyjnych, ale jeśli chodzi o Teatr Telewizji czy przedsięwzięcia stricte artystyczne, to nie ma wstydu. Gorzej myślę o kolegach, którzy nie muszą walczyć o życie. O nazwiskach. Ale jestem daleka od całkowitego potępienia – dodała Janda, przypominając, że sama kiedyś była bojkotowana.

Zdaniem Jandy władza nie bierze" artystów pod but", jak sugerowała dziennikarka gazety, ale ich eliminuje.

d1ddrzs

- Ludzi, którzy według nich szkodzą w Polsce. Żeby mogli stworzyć nowych artystów, nową elitę. Ale to utopia, tego nie da się zrobić – mówiła aktorka.

- Chodzę na protesty i nie lubię ludzi, którzy milczą. Bardziej niż tych, którzy mówią i myślą coś odwrotnego niż ja. Bo tu przynajmniej wszystko jest jasne. A obojętność? Przecież tu chodzi o nasze życie (…). O wszystko, co będzie – skwitowała Janda, która wierzy, że po najbliższych wyborach prezydenckich wszystko się zmieni. Jej zdaniem "jeśli wygra ktoś z opozycji, będzie po PiS".

d1ddrzs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ddrzs