Trwa ładowanie...
d20b9sv

KRRiT apeluje do przedstawicieli mediów. "Katastrofalne skutki"

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wystosowała apel odnośnie publikowania informacji na temat pandemii koronawirusa. "Każde naruszenie zasad będzie przez nas szczególnie poważnie traktowane" – ostrzega Rada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gorącą atmosferę w Polsce podgrzewają kolejne informacje o skutkach pandemii
Gorącą atmosferę w Polsce podgrzewają kolejne informacje o skutkach pandemii (Getty Images)
d20b9sv

Apel KRRiT pojawił się 29 października w związku z ostatnimi wydarzeniami i sposobem przekazywania informacji związanych z pandemią COVID-19. Jest on skierowany do przedstawicieli mediów, by zachowali spokój i nie podsycali negatywnych emocji.

Poniżej publikujemy całą treść apelu KRRiT:

Apelujmy do przedstawicieli mediów o szczególną rzetelność w przygotowywaniu materiałów informacyjnych, oraz o odpowiedzialność za słowa tak, aby były wiarygodne i nie podsycały rozpalonych emocji.

d20b9sv

Wszyscy zmagamy się z pandemią COVID-19 i wszystkim zależy, aby bezpieczeństwo obywateli, którzy są też odbiorcami mediów - było najważniejsze.

Pojawiające się w przestrzeni medialnej fake newsy, zmontowane pochopnie materiały lub nierozsądne wypowiedzi, mogą prowadzić do trudnych do przewidzenia, wręcz katastrofalnych skutków.

Pamiętajmy, że zdrowie i życie ludzkie jest najważniejsze. Dlatego jeszcze raz wzywamy do rzetelnego i obiektywnego przekazywania informacji.

Każde naruszenie zasad będzie przez nas szczególnie poważnie traktowane i będziemy bardzo stanowczo reagować, zgodnie z naszym konstytucyjnym obowiązkiem i w ramach obowiązującego prawa.

d20b9sv

Polskie gwiazdy z koronawirusem. Lista jest coraz dłuższa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20b9sv

Podziel się opinią

Share
d20b9sv
d20b9sv