Trwa ładowanie...
d25lhq2

Kraśko popełnił gafę w rozmowie z Bralczykiem. Reakcja językowego guru była natychmiastowa

Językowa sprawność dziennikarzy "Dzień Dobry TVN" została wystawiona na próbę. Wywiad z profesorem Jerzym Bralczykiem zobowiązuje przecież do największej staranności. Niestety, Piotr Kraśko zaliczył potknięcie, a czujny ekspert nie omieszkał go wychwycić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kraśko wpadł w językowe tarapaty
Kraśko wpadł w językowe tarapaty (ONS.pl)
d25lhq2

W weekendowym wydaniu "Dzień Dobry TVN" Jerzy Bralczyk wraz z żoną, Lucyną Kirwil, opowiedzieli o swojej najnowszej książce "Pokochawszy. O miłości w języku". Wywiad z autorami poprowadziła Kinga Rusin i Piotr Kraśko. Dziennikarka przyjęła strategię milczenia, zadawała jedynie zdawkowe, bezpieczne pytania. Tym samym rola moderatora spoczęła na barkach Kraśki, który nie uniknął językowej wpadki i źle odmienił słowo "popadać".

  Materiały prasowe

- Trudno grubą książkę napisać o języku miłości i trochę nie popadnąć w infantylność - powiedział Kraśko. - "Nie popaść" - bym wolał... - zareagował natychmiast profesor Bralczyk. - Piotrek, mniej mów! - dodała żartem Kinga Rusin.

d25lhq2

Pomyłka dziennikarza wywołała bardziej rozbawienie niż zażenowanie. Kraśko powtórzył poprawną formę, żeby ta lepiej się utrwaliła, po czym przeszedł do zadawania kolejnych pytań. Wywiad wrócił na swoje tory, a profesor Bralczyk kontynuował wywód na temat naszego ojczystego języka, z charakterystycznym dla siebie humorem i lekkością.

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

d25lhq2

Podziel się opinią

Share

d25lhq2

d25lhq2