Kraśko i Durczok napisali razem książkę

Kraśko i Durczok napisali razem książkę
Źródło zdjęć: © AKPA

12.10.2010 08:20, aktual.: 25.11.2013 11:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

[

]( http://www.fakt.pl )

Najpopularniejsi polscy prezenterzy wiadomości z konkurencyjnych stacji pracujący razem?

Choć wydaje się to niemożliwe - to prawda. Prowadzący „Wiadomości” TVP 1 Piotr Kraśko (39 l.) i szef „Faktów” TVN Kamil Durczok (42 l.) połączyli swoje siły, pracując nad nową książką pt. „Bitwa o kościół”, która już niebawem trafi na sklepowe półki.

Jednym ze współautorów tego wydawnictwa jest ks. Bartłomiej Król, który opowiada Faktowi o tym wyjątkowym w świecie polskiej literatury wydarzeniu. – Chcieliśmy mieć dyskusję otwartą, szczerą i bez cenzury. Dlatego w projekcie wzięli udział ludzie z różnych środowisk – powiedział Faktowi ks. Bartłomiej Król. Autorami książki są również dziennikarki Katarzyna Wiśniewska ("Gazeta Wyborcza") i Agnieszka Mrożek ("Uwaga TVN"), a także ksiądz Robert Nęcek.

To godne podziwu, że Kraśko i Durczok zapomnieli o codziennej rywalizacji i skupili się na wspólnym działaniu. Skłoniły ich do tego aktualne problemy, które porusza książka. – Jest to zapis dyskusji pomiędzy światem mediów a światem kościoła – opowiada ks. Król. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa "Salwator" i będzie miała swoją premierę 4 listopada na targach w Krakowie.

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także