Trwa ładowanie...

"Kot trzpiot", "500+ i już" oraz "Zbiegli zamachowcy". Giertych układa program artystyczny Kurskiego

Wątpliwe decyzje Jacka Kurskiego w sprawie Opola, zwłaszcza ta ostatnia o przeniesieniu festiwalu do innego miasta, prowokują do uszczypliwości i złośliwych komentarzy. Roman Giertych czasy swojej politycznej świetności ma już za sobą, jednak poczucie humoru go nie opuściło.

"Kot trzpiot", "500+ i już" oraz "Zbiegli zamachowcy". Giertych układa program artystyczny KurskiegoŹródło: ONS.pl
d20piwo
d20piwo

W komentarzu na Facebooku „Telegram w sprawie Opola”, zaadresowanym bezpośrednio do prezesa TVP, były prezes LPR proponuje zestaw sześciu piosenek, którymi Kurski może zaskarbić sobie sympatię publiczności zgromadzonej w amfiteatrze i przed telewizorami.

Tematyka utworów obejmuje najświeższe wiadomości, zarówno te polityczne, ekonomiczne, jak i obyczajowe. Giertych z prawdziwą finezją prześlizguje się przez cały wachlarz proponowanych zagadnień, a telegram kończy radą:* P.S. Zleć badanie w rządowym CBOS to ci wyjdzie, że przebiłeś Rodowicz, Kayah i wszystkich innych.*

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Czy Kurski skorzysta z propozycji kolegi? A może przygotuje repertuar jakiego pozazdroszczą mu wszyscy artyści, którzy zrezygnowali z pojawienia się na festiwalu? Odpowiedzi na te pytania poznamy dopiero 9 czerwca.

d20piwo

Kontrowersje wokół tegorocznej edycji festiwalu, które doprowadziły do przesunięcia jego terminu i zerwania przez prezydenta Opola umowy z TVP, były efektem zablokowania przez prezesa Kurskiego gościnnego występu Kayah na jubileuszowym koncercie Maryli Rodowicz. Wywołało to lawinę rezygnacji zarówno największych gwiazd polskiej estrady. Muzycy sprzeciwiali się cenzurze w TVP oraz tworzenia sztucznego podziału muzycznego świata, a z wzięcia udziału w festiwalu zrezygnowało około 30 artystów. Prezes Kurski nadal planuje przeprowadzić festiwal w planowanym terminie, przenosząc go do innego miasta.

Więcej informacji w materiale poniżej:

d20piwo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20piwo