Trwa ładowanie...
02-10-2009 12:58

Korupcja na polskiej prowincji w "Skorumpowanych"

Share
Korupcja na polskiej prowincji w "Skorumpowanych"Źródło: POLSAT / M. Iwanicka
dckdhhc

Już dzisiaj startuje pierwszy polski serial akcji nakręcony w stylu filmów walki – „Skorumpowani”.

Ten bardzo oczekiwany gatunek nie był jeszcze obecny na rodzimym rynku filmowym. Wystąpi w nim plejada polskich gwiazd - Jan Englert, Jerzy Trela, Beata Ścibakówna, Krzysztof Wakuliński, Paweł Burczyk, Wenanty Nosul.

W jednej z głównych ról obsadzono młodą utalentowaną aktorkę, absolwentkę krakowskiej PWST, Olgę Bołądź. Telewizja POLSAT będzie emitować serial w każdy piątek po 2 odcinki, począwszy od godz. 22.15 .

Tematem serialu jest przerzut narkotyków z Bałkanów do Anglii. Rosyjska mafia traci dużą partię kokainy w trakcie przerzutu przez Polskę. Montenegro - boss mafii rosyjskiej w Londynie wraz ze swoim wspólnikiem z Bałkanów Sergiejem zamierzają odzyskać utracony towar przy pomocy skorumpowanych polskich polityków, policji i lokalnej mafii. Film nabiera jeszcze większego tempa, kiedy rosyjscy gangsterzy w przypadkowej sytuacji powodują śmierć syna wpływowego polskiego biznesmena – mecenasa wschodnich sztuk walk o nazwisku Burzyński. Na zlecenie Burzyńskiego śladami gangsterów podążają Janek i Paweł – wielokrotni mistrzowie świata w sportach walki, Maks zaprzyjaźniony oficer Centralnego Biura Śledczego oraz Patrycja – córka biznesmena.

dckdhhc

Gwałtowny zwrot akcji następuje w momencie, kiedy rosyjska mafia kolejno porywa i więzi żonę Burzyńskiego, jego córkę i Maksa - oficera Centralnego Biura Śledczego. Film, oprócz walk i pojedynków, obfituje w niezwykłe sekwencje pościgów samochodowych, ewolucji kaskadersko - motocrossowych z udziałem i w choreografii aktualnych mistrzów Polski. W scenach walk brało udział kilkunastu mistrzów świata w różnych stylach walk, w tym mistrzowie olimpijscy oraz zawodowi kierowcy rajdowi i motocyklowi (np. pościgi po ulicach miast). Na potrzeby produkcji zaangażowano 2 wybitnych specjalistów w dziedzinie wschodnich sztuk walki, aktorów i instruktorów: Oliviera Grunera i Maxa Ryana.

Reżyserią i choreografią scen z elementami sztuk walki zajął się, wcześniej wspomniany, wybitny specjalista – Oliver Gruner. Reżyserem filmu jest polski twórca, laureat nagród filmowych - Jarosław Żamojda. W serialu wzięli również udział uznani polscy karatecy: Maciej Grubski i Dariusz Bajkowski.

Serial „Skorumpowani” to:

• 42 dni zdjęciowe,
• zdjęcia kręcono najnowocześniejszymi w Polsce kamerami – HD 900,
• kilka ujęć kręcono z helikoptera,
• w trakcie kręcenia zdjęć doszło do 4 wypadków z udziałem aktorów:

  1. Olivier Gruner (potrącony przez samochód) doznał stłuczenia obojczyka,
  2. Paweł Burczyk doznał kontuzji mięśnia dwugłowego,
  3. Artur Łodyga doznał kontuzji nogi,
  4. Wenantemu Nosulowi (miał rozcięte ramię) założono 12 szwów; • łącznie karatecy biorący udział w serialu doznali 97 kontuzji, • ewolucje kaskaderskie wykonywał Maurycy Kochański (rajdowy Mistrz Polski z lat 1999, 2005 i 2006 roku), • Olivier Gruner otrzymał w prezencie od Macieja Grubskiego – serialowego partnera i zarazem sześciokrotnego Mistrza Świata różnych odmian karate - czarny pas.

Producentem 8-odcinkowego serialu jest Telewizja POLSAT, producentem wykonawczym Jacek Samojłowicz (FILM MEDIA S.A.).

dckdhhc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dckdhhc