Trwa ładowanie...
10-10-2016 14:32

"Korona królowej": nowy tytuł serialu o dynastii Jagiellonów

Jacek Kurski na ostatnim przesłuchaniu w ramach konkursu na szefa TVP ujawnił przyszłość serialu o Jagiellonach. Według obecnego prezesa produkcja ma trafić na antenę wiosną 2017 roku.

"Korona królowej": nowy tytuł serialu o dynastii JagiellonówŹródło: AKPA
d2psp3q
d2psp3q

Serial miał docelowo zastąpić w ramówce „Klan”. Telenowela jednak, wbrew niepokojącym fanów zapowiedziom, nie zniknęła z anteny, a TVP przedłużyła umowę z producentami. Premiera produkcji opowiadającej o dynastii Jagiellonów odwlekła się więc w czasie. O historyczno-kostiumową telenowelę postanowiła upomnieć się podczas przesłuchania w ostatnim etapie konkursu na prezesa TVP posłanka Joanna Lichocka.

Prezes TVP odpowiadając na jej pytanie oświadczył, że projekt serialu na podstawie scenariusza Marii Ciunelis przechodzi kolejne etapy weryfikacji w programie „Nabór, Ocena, Selekcja”. Ma jednak nosić tytuł nie jak zapowiadano wcześniej, „Złoty wiek”, ale „Korona królowej”. Jego akcja będzie się rozgrywać w XVI wieku i ukazywać bogactwo tamtych czasów, dworskie intrygi i romanse.

- Mam nadzieję, że zostanie zrealizowany. W tej chwili jest rozwijany literacko. Dwa odcinki będą nadawane prawdopodobnie w weekend, od wiosny 2017 rokudodał.

Czekacie na ten serial?

Zobacz także: Jacek Kurski o nowej ramówce TVP

d2psp3q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2psp3q