ycipk-1liomc

"Korona Królów" bez Ilony Łepkowskiej. Scenarzystka rezygnuje z pracy przy drugim sezonie

Telewizja Polska zdecydowała: powstanie drugi sezon historycznego serialu. Tym razem jednak bez sławnej scenarzystki. Jak twierdzą producenci, nie jest to już konieczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Scenarzystka pomogła wypromować pierwszy sezon filmu
Scenarzystka pomogła wypromować pierwszy sezon filmu (East News)
ycipk-1liomc

"Korona królów" to pierwszy serial o historii średniowiecznej władzy w Polsce. Początkowo porównywano ją do "Gry o tron". Plotkowano, że będzie to nasza rodzima odpowiedź na serial Davida Benioffa i D.B. Weissa. Ilona Łepkowska pomogła nakręcić pierwszy sezon.

- Włączyłam się w niego trybie ratunkowym, żeby pomóc to rozkręcić i myślę, że spełniłam tę rolę - powiedziała scenarzystka na łamach "Super Expressu".

Niestety, filmowy budżet w Polsce jest niczym w porównaniu do amerykańskiej produkcji. Pojedynczy odcinek "Gry o tron" kosztuje około 100 mln dolarów. W naszym kraju natomiast, przy niewielkim zasobie finansowym, producenci znaleźli inny sposób na wypromowanie tytułu. Zaangażowali Łepkowską jako konsultanta scenariuszowego. Ta z kolei, biegła w swoim fachu, zatrudniła wykwalifikowany zespół scenarzystów, który intensywnie pracował nad fabułą i podniósł poziom filmu bez dodatkowych kosztów.

ycipk-1liomc
Facebook.com
Podziel się

Każdy odcinek gromadzi przed telewizorami około 2,5 mln widzów. Dlaczego zatem nie zdecydowała się na pracę przy drugiej serii? - Jestem zmęczona i muszę odpocząć. Jestem przekonana, że zespół scenariuszowy poradzi sobie beze mnie w przyszłym sezonie - tłumaczy.

Przypomnijmy, że fabuła serialu rozpoczyna się w 1333 r., kiedy to po śmierci króla Władysława Łokietka na tronie zasiada jego syn Kazimierz, ostatani z dynastii Piastów. Historia obraca się wokół dworskich intryg oraz walki o władzę. Odcinki emitowane są w każdą sobotę przed południem.

ycipk-1liomc

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

Polub WP Teleshow
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1liomc

ycipk-1liomc
ycipk-1liomc