Korespondent Fox News został ciężko ranny w Ukrainie. Przerażający widok

Benjamin Hall został ciężko ranny w Ukrainie
Benjamin Hall został ciężko ranny w Ukrainie
Źródło zdjęć: © fot. Fox News

08.04.2022 21:04, aktual.: 09.04.2022 14:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Korespondent Benjamin Hall, pracujący dla Fox News, poinformował w mediach społecznościowych o swoim stanie zdrowia. Mężczyzna przeżył atak w Ukrainie, który miał miejsce 14 marca. Teraz zdradził, jak się czuje.

Benjamin Hall udostępnił na Twitterze zdjęcie, na którym leży na noszach z zakrytym jednym okiem. Opis jego obrażeń jest wstrząsający.

"Podsumowując, straciłem połowę nogi po jednej stronie, a po drugiej stopę. Jedna ręka jest w trakcie składania, jedno oko już nie działa, a mój słuch jest rozwalony… Mimo to czuję się cholernie szczęśliwy, że tu jestem. Ludzie, którzy mnie tu przywieźli, są niesamowici!" – napisał korespondent Fox News.

Benjamin Hall po przeżyciu ataku Rosjan
Benjamin Hall po przeżyciu ataku Rosjan© fot. Twitter

39-letni brytyjski korespodent miał dużo szczęścia, że przeżył. Nie mieli go niestety jego koledzy – operator kamery Fox News Pierre Zakrzewski i ukraińska dziennikarka Ołeksandra "Sasza" Kuwszynowa. Zginęli 14 marca w trakcie rosyjskiego ostrzału we wsi Horenka koło Kijowa. Hall po uratowaniu ze strefy działań wojennych trafił do szpitala w Niemczech, skąd przeniesiono go do wojskowej placówki medycznej w Teksasie. Tam przeszedł wiele operacji.

Benjamin Hall (po lewej) i Pierre Zakrzewski (po prawej)
Benjamin Hall (po lewej) i Pierre Zakrzewski (po prawej)© fot. Fox News

55-letni Zakrzewski był bardzo doświadczonym operatorem. Podczas swojego życia uczestniczył w wielu wydarzeniach międzynarodowych. Pomagał chociażby w ewakuacji afgańskich współpracowników i ich rodzin po wycofaniu się USA z tego kraju. Jego pogrzeb miał miejsce w zeszłym tygodniu w Irlandii.

Kuwszynowa miała 24 lata i pracowała jako konsultantka. Pomagała ekipom poruszać się po Kijowie i okolicach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także