Trwa ładowanie...

"Kopciuszek": Blanchett vs. Bonham Carter - aktorskie starcie [WIDEO]

"Kopciuszek": Blanchett vs. Bonham Carter - aktorskie starcie [WIDEO]
d2ff70n
d2ff70n

Jedna z nich jest okrutna, zgorzkniała i przepełniona zazdrością, druga – kochająca, życzliwa i pełna wdzięku. Pierwszej z nich mamy dosyć, za drugą tęsknimy. Zła Macocha oraz Dobra Wróżka z najnowszej ekranizacji *"Kopciuszka" stoją na przeciwległych biegunach. Obie postaci łączy jedno – w ich role wcieliły się doskonałe aktorki. Mimo że Cate Blanchett i Helena Bonham Carter nie spotykają się w żadnej ze scen, toczą między sobą wyjątkowy aktorski pojedynek, na którym niewątpliwie najbardziej korzystają widzowie.*

– Poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko. Musieliśmy zmierzyć się z tradycją, z dziedzictwem „Kopciuszka” – mówi Cate Blanchett, filmowa macocha. Reżyser Kenneth Branagh zapewnia, że aktorka wypełniła swoje zadanie celująco. – Dzięki tak wielkiej artystce jak Cate możemy dostrzec, jak złożoną postacią jest Macocha. Bardzo wiele można wyczytać z jej zachowania, a nawet z samych oczu. Macocha grana przez Cate jest przerażająco inteligentna i pełna namiętności – ocenia Branagh.

Jeśli chodzi o Dobrą Wróżkę, twórcy filmu nie chcieli, aby wypadła zbyt idealnie i słodko. Helena Bonham Carter miała okazję wnieść do tej roli nieco beztroski i własnej interpretacji. – Pomyślałam, że byłoby ciekawie, gdyby moja postać nie zawsze była we wszystkim najlepsza. Przecież ze względu na presję czasu Matka Chrzestna mogła być zestresowana i popełniać błędy. Poza tym jako starsza kobieta trochę nie nadąża mentalnie, ale dzięki temu jeszcze łatwiej ją polubić – żartuje Helena Bonham Carter.

d2ff70n

Dynamiczne i wyraziste role Blanchett i Bonham Carter wnoszą do najnowszej produkcji Disneya mnóstwo świeżości oraz oryginalności. – Nawet jeśli cała baśń jest nam dobrze znana, widzowie będą w napięciu czekać, co nastąpi dalej – zapewnia odtwórczyni roli Matki Chrzestnej. – Tak, jakby oglądali tę historię pierwszy raz w życiu.

„Kopciuszek” to adresowany do całej rodziny film fabularny inspirowany klasyczną baśnią o tym samym tytule. W najnowszej produkcji Disneya, w reżyserii nominowanego do Oscara® Kennetha Branagha („Thor”, „Hamlet”), zobaczymy jedne z najbardziej intrygujących aktorek współczesnego kina: Cate Blanchett w roli złej macochy i Helenę Bonham Carter jako dobrą wróżkę. W filmie poznajemy historię Elli, której życie diametralnie zmienia się po niespodziewanej śmierci ojca. Wystawiona na łaskę i niełaskę bezwzględnej macochy i jej dwóch córek, dziewczyna staje się służącą, złośliwie nazywaną Kopciuszkiem...

"Kopciuszek" w kinach od 13 marca!

d2ff70n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ff70n