Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
konkurs
28-06-2010 11:55

Konkurs "Powstanie '44 w komiksie"

Konkurs "Powstanie '44 w komiksie"Źródło: komiks.wp.pl
d16fp2t
d16fp2t

Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na historię i udział kobiet w Powstaniu (m.in. sanitariuszki, łączniczki, minerki, praca na rzecz wojska - w szwalniach, kuchniach, wytwórniach amunicji, zakładach rusznikarskich). Temat konkursu nie jest jednak zawężony jedynie do aspektu militarnego.

Na zwycięzcę czeka 2.000 euro. Drugie miejsce to nagroda w wysokości 1.200 euro. Zaś trzecia nagroda wyniesie 800 euro. Dla wyróżnionych artystów organizatorzy przygotują atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia jest już tradycyjnie Przemek "Trust" Truściński, honorowym przewodniczącym jury - Henryk Chmielewski "Papcio Chmiel". Na prace konkursowe czekamy do 1 października 2010 roku.

"Powstanie`44 w komiksie" zyskało uznanie środowiska komiksowego, daje też szansę początkującym artystom. W poprzednich edycjach do konkursu stanęli profesjonaliści - m.in. Ernesto Gonzales i Grzegorz Janusz, Tymek Jezierski, Rafał Roskowiński, Andrzej Łaski czy Maciej Parowski. Więcej informacji znajduje się na stronie www.1944.pl i www.konkurskomiksowy.1944.pl.

d16fp2t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16fp2t