Trwa ładowanie...
09-02-2008 15:39

Koniec strajku scenarzystów!

Koniec strajku scenarzystów!Źródło: AP
d2nqghz
d2nqghz

Od listopada trwa strajk scenarzystów w USA, który zniszczył wszelkie harmonogramy emisji seriali i spowodował wielkie straty pieniężne u producentów. Wreszcie jest naprawdę wielka szansa na jego zakończenie, i to w bardzo niedalekiej przyszłości.

Michael Eisner, były szef Disney’a ujawnił na antenie CNBC: "To koniec. Zawarli umowę, uścisnęli sobie dłonie przypieczętowując ją. Scenarzyści wrócą niedługo do pracy".

Szczegóły porozumienia nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości, jednak przypuszcza się, że scenarzyści wywalczyli sobie większe wpływy z tytułu praw autorskich do filmów, dystrybuowanych w internecie.

Wszystko musi jednak zostać zatwierdzone przez zarząd Stowarzyszenia Amerykańskich Scenarzystów, a następnie ratyfikowane przez ponad 10 tysięcy członków Writer's Guild of America.

"Strajkujący lada chwila wrócą do pracy pełną parą. Wiem, że porozumienie zostało zawarte. Wiem, że to już koniec strajku"- podkreślił Eisner.

Według nieoficjalnych informacji być może już w poniedziałek scenarzyści zaczną regularną pracę nad nowymi odcinkami naszych ulubionych seriali!

Pełna treść wstępnego porozumienia dostępna jest tutaj.

d2nqghz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nqghz