Trwa ładowanie...

Wyśmiali Konfederację. Kabareciarze poszli na całość

W kabarecie "Młodzi i Moralni" jak zwykle nie zabrakło nawiązań do współczesnej polskiej polityki. Kabareciarze w skeczach odegrali polityków prawicy. W jednym z nich wcielili się w działaczy Konfederacji.

Kabareciarze odegrali polityków KonfederacjiKabareciarze odegrali polityków KonfederacjiŹródło: Materiały prasowe
d10h8uj
d10h8uj

W spektaklu "Spin doktorzy - Konfederacja", komicy odtworzyli rolę polityków tej formacji. Scenę otwiera spotkanie działaczy partyjnych w jednym z mieszkań. Konfederaci rozmyślają, jak poprawić swoje notowania wyborcze - "zamknąć w szafie Korwina", "ocieplić Brauna", a może organizować kolejne "Piwa z Mentzenem"?

Kabareciarze piją również do zarzucanej Konfederacji prorosyjskości. Jeden z posłów odczytuje stary SMS w języku rosyjskim o treści: "Bracia towarzysze! Za trzy dni planujemy inwazję na Ukrainę. W trzy dni to ogarniemy i widzimy się w Warszawie!".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ripostuje Konfederacji. Poszło o "starych komuchów"

Komicy przypominają również o tzw. "Piątce Mentzena" - "nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, Unii Europejskiej i podatków". Jeden z uczestników posiedzenia dodaje jeszcze do pięciu punktów "stop ukrainizacji polski", na co kolega odpowiada mu, że "to wszystko będzie, ale po 15 października". Politycy nie mogą zatem zdradzać wcześniej tych postulatów, z uwagi na możliwe zniechęcenie do siebie mniej radykalnych wyborców.

d10h8uj

W skeczu pojawiają się także trzy filmy z udziałem twarzy Konfederacji. Wyświetlany jest Janusz Korwin-Mikke, który głosi, że "program wyborczy partii, jest pisany po to, aby zdobyć głosy idiotów", Sławomir Mentzen, który mówi, że się "schał", a także Dobromir Sośnierz i jego poglądy dotyczące uboju psów.

Na końcu jeden z kabareciarzy, ucharakteryzowany na posła podsumowuje cały spektakl: - Można pracować dla Konfederacji, ale nie można potem na nich głosować. Na tym polega odpowiedzialność.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" bierzemy na warsztat "One Piece" Netfliksa, masakrujemy "Ślub od pierwszego wejrzenia""Żony Warszawy", a także rozwiązujemy "Problem trzech ciał" i innych nadchodzących ekranizacji. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

d10h8uj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10h8uj