Trwa ładowanie...
23-12-2015 15:40

Koncerty świąteczne w telewizji: kiedy i na jakiej stacji?

Koncerty świąteczne w telewizji: kiedy i na jakiej stacji?Źródło: ONS.pl
d3h35fh
d3h35fh

Każdego roku w telewizji transmitowane są w okresie świątecznym rozmaite gwiazdkowe koncerty, na których gwiazdy polskiej estrady wykonują znane i lubiane kolędy oraz pastorałki. Nie inaczej będzie również w tym roku - poszczególne stacje telewizyjne przygotowały dla swoich widzów kilka naprawdę ciekawych widowisk. Oto gdzie i kiedy posłuchać będzie można w telewizji tradycyjnych koncertów świątecznych.

Koncerty świąteczne w telewizji - Wigilia

Najwięcej koncertów świątecznych będzie transmitowanych oczywiście w Wigilię. Widzowie będą mieć całkiem spory wybór różnych widowisk. Telewizyjna Jedynka rozpocznie kolędowanie o godzinie 18:30 - wówczas odbędzie się emisja finału akcji charytatywnej "Szlachetna paczka", w której udział wezmą m.in. grupa Pectus, Justyna Schneider i Andrzej Sikorowski. Gwiazdy zaprezentują znane pastorałki w samym Pałacu Prezydenckim!

Nieco wcześniej odbędzie się specjalny świąteczny koncert w TVP 2. O godzinie 17:00 rozpocznie się na tej stacji transmisja z Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie, gdzie odbędzie się uroczysty koncert kolęd, zatytułowany „Dzisiaj w Betlejem”. W Bazylice wystąpią m.in. Stanisław Soyka i Anna Maria Jopek.

Jeszcze wcześniej radosne kolędowanie rozpocznie Telewizja Polsat. O godzinie 9:10 wyemitowany zostanie specjalny koncert spod szyldu Fundacji Polsat. Kilka godzin później, o 13:45 stacja zaoferuje widzom transmisje wyjątkowego gwiazdkowego widowiska, które odbędzie się w uniwersyteckiej kolegiacie św. Anny w Krakowie. Najpiękniejsze polskie kolędy wykonają m.in. Zbigniew Wodecki, Anna Wyszkoni i Grzegorz Markowski. Oprócz tego stacja zaplanowała emisję koncertu z Jasnego Góry (15:25) oraz tegorocznej edycji „Wielkiego kolędowania z Polsatem”, które odbędzie się w krakowskiej bazylice ojców franciszkanów.

d3h35fh

Inne propozycje świątecznych koncertów w TV:

"Kolęda z Mazowszem" - TVP Historia, g. 19:25

"Włodzimierz Korcz zaprasza na kolędy" - TVP Historia, g. 19:10

"FIK Kolęda, Kolęda" - ATM Rozrywka, g. 18:35 i 19:30

"Jasnogórskie kolędowanie" - Polsat Biznes, g. 17:00

"Świętokrzyskie kolędowanie" - Polsat Biznes, g. 18:00

Koncerty świąteczne w telewizji - Boże Narodzenie i drugi dzień świąt

Bożonarodzeniowe koncerty pojawią się również w TV w pierwszy dzień świąt. W TVP 1 na widzów czekać będzie wyjątkowy koncert "Cała Polska śpiewa kolędy z Telewizyjną Jedynką i Radiem Zet w telewizji". Początek transmisji zaplanowano na 18:30. Na antenie Dwójki natomiast odbędzie się o 18:55 emisja koncertu kolęd z białostockiej bazyliki katedralnej. Swoje interpretacje pastorałek zaprezentują m.in. uczestnicy talent-show "The Voice of Poland" oraz Margaret, Rafał Brzozowski i Jula.

d3h35fh

Kolęd nie zabraknie także w drugi dzień świąt. Telewizyjna Jedynka powtórzy 26 grudnia wigilijny koncert z Pałacu Prezydenckiego (15:00), a wcześniej ponownie wyemituje wspólne kolędowanie z Radiem Zet (9:00). W TVP 2 natomiast, o godzinie 16:50 odbędzie się wyjątkowy, tym razem nieświąteczny, koncert jubileuszowy zespołu Raz Dwa Trzy, na którym zaprezentowane zostaną najpopularniejsze piosenki kapeli oraz kilka utworów premierowych.

d3h35fh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h35fh