Trwa ładowanie...
09-12-2015 10:53

Koncert Noworoczny im. Jana Heweliusza w Filharmonii Bałtyckiej

Share
Koncert Noworoczny im. Jana Heweliusza w Filharmonii BałtyckiejŹródło: mat. prasowe
d9udr1d

Ideą organizowanych od 2005 roku jubileuszowych obchodów oraz Koncertów Noworocznych im. Jana Heweliusza jest przybliżenie gdańszczanom gwiazd cenionych na świecie – gwiazd wokalnych, z różnych względów wciąż nieobecnych na polskim rynku muzycznym. Zależy nam na zapraszaniu do Gdańska artystów reprezentujących różne kultury i style muzyczne dla których możemy być trampoliną na arenie ogólnopolskiej– mówi Wiesław Bielawski Prezydent Miasta Gdańsk.

Do tej pory, w ramach koncertów noworocznych, zaprezentowały się gwiazdy takie jak Cassandra Wilson, Laika Fatien, Y’akoto, Sandra Nkake. Wszystkie cechujące się niebywała charyzmą sceniczną i warsztatem muzycznym.

Wszystkie gwiazdy wyróżniała energia i jakość muzyczna. W tym roku wybór oparliśmy o te same kryteria. Zaprosiliśmy do współpracy Pana Adama Sztabę, który od tego roku jest ambasadorem Koncertów Im. Jana Heweliusza i wspiera Nas od strony artystycznej. Koncert Noworoczny tak jak i całe Święto Gdańskiej Nauki jest realizowane w oparciu o różne potencjały instytucji, organizacji pozarządowych, firm prywatnych oraz postaci takich jak Pan Adam, które dzięki swojemu wyczuciu i niebywałej wrażliwości muzycznej tworzą z koncertów wydarzenia wyjątkowe – tłumaczy Tomasz Nadolny z Fundacji Gdańskiej.

d9udr1d

W tym roku widzów do swojego świata muzycznego zaprosi izraelska aktorka i piosenkarka – ESTER RADA. Urodzona w 1985, jedna z najbłyskotliwszych karier ostatnich lat. W 2014 roku Ester wydała swoją drugą płytę. Występowała na deskach Teatru Habima, służyła w Izraelskim wojsku. Muzyka Ester to mieszanka ETHIO – JAZZ, FUN, SOUL oraz RNB.

Ester Rada prezentuje rzadkie, bo niezwykle kreatywne, połączenie elementów kilku stylistyk. Nasycone brzmienie głosu artystki o soulowym rodowodzie naturalnie łączy się z reggae’owo-funkową rytmiką, około jazzowymi improwizacjami i folkowymi odniesieniami. Do tego dochodzi powtarzalność, która nadaje całości elektryzujący, transowy charakter - mówi Adam Sztaba – Ambasador Koncertu

Sprzedaż biletów na koncert rozpocznie się 8 grudnia. Bilety można kupić w kasach lub na stronie internetowej Filharmonii Bałtyckiej.Wydarzenie odbędzie się 31 stycznia o godzinie 17:00. Przedsięwzięcie ma charakter niekomercyjny – wszystkie środki ze sprzedaży biletów przeznaczamy na organizację koncertu.

d9udr1d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9udr1d
d9udr1d