Trwa ładowanie...

Kompromitacja "Wiadomości". Myśleli, że nikt nie zauważy?

Złośliwi mówią, że autorzy pasków "Wiadomości" to najbardziej kreatywni media workerzy w branży. Jednak nawet najlepszym z czasem kończą się pomysły. Dobitnie pokazuje to bijące rekordy zestawienie.

"Polska bezpieczna jak nigdy w historii" - pasek wielokrotnego użytku "Polska bezpieczna jak nigdy w historii" - pasek wielokrotnego użytku Źródło: Materiały prasowe
dpznx7c
dpznx7c

"Paski grozy", "przemoc symboliczna", "instrument polityczny" - to tylko kilka określeń na zdania streszczające reportaże głównego wydania "Wiadomości", jakie znajdziemy w sieci czy prasie. Choć autorzy słynnych pasków, podobnie zresztą jak ich pracodawca, są odsądzani od czci i wiary, to na pewno nie można odmówić im jednego: kreatywności, którą ironicznie doceniają internauci.

Świadczą o tym tysiące memów, topki, internetowe generatory czy fanpage'e poświęcone paskom. Ba, na ich bazie powstała nawet głośna piosenka czy artykuły – m.in. ten "Newsweeka" sprzed 2 lat, w którym ujawniono, że "paskowi" dostawali wówczas 9 tys. zł na rękę.

Paulina Gałązka: nas aktorki nazywa się histeryczkami, gdy wyznaczamy swoje granice

Jednak nawet najlepszym z czasem kończą się pomysły, a do pracy wdziera się rutyna. Pokazuje to internatowe "śledztwo" jednego z użytkowników Wykopu, które błyskawicznie trafiło na stronę główną serwisu.

dpznx7c

Zamieścił on zestawienie, z którego wynika, że między czerwcem 2019 a marcem 2021 r. w "Wiadomościach" wykorzystano ten sam pasek aż 16. razy.

Żeby było zabawniej, chodzi o zdanie "Polska bezpieczna jak nigdy w historii", które w serwisie pojawiało się a propos najróżniejszych okazji i wpisywało się w prorządową narracją forsowaną w TVP. W obliczu sytuacji, w jakiej obecnie znajduje się kraj, można zastanowić się, czy "paskowych" jednak nie poniosła fantazja.

"Polska bezpieczna jak nigdy w historii" Wykop.pl
"Polska bezpieczna jak nigdy w historii"Źródło: Wykop.pl, fot: użytkownik FlasH

To zresztą nie pierwszy raz, kiedy internauci przyłapali "Wiadomości" na powielaniu tych samych środków wyrazu.

dpznx7c
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dpznx7c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpznx7c