Trwa ładowanie...
d7zskdq

Komisja Etyki TVP o zachowaniu Macieja Kurzajewskiego: "To niedopuszczalna reklama konkurencji"

Share
Komisja Etyki TVP o zachowaniu Macieja Kurzajewskiego: "To niedopuszczalna reklama konkurencji"
Źródło: AKPA
d7zskdq

Przypomnijmy, że do kontrowersyjnej zapowiedzi doszło 9 września. Prowadzący tamto wydanie dziennikarz przy okazji tematu stresu w pracy nawiązał do premiery programu z udziałem Rinke Rooyensa w Polsacie.

- Nie chciałem, żeby Rinke Rooyens, producent programu "Świat się kręci" stresował się, bo on ma dzisiaj premierę swojego programu "Rinke za kratami", godzina 22.10. Państwo wiedzą, gdzie oglądać. Dziękuję - powiedział wtedy Kurzajewski.

Po tym odcinku dziennikarz został zawieszony i zniknął z anteny. Zarzucono mu lokowanie programu konkurencyjnej stacji w TVP1 i skierowano sprawę do Komisji Etyki TVP. Ta orzekła, że:

d7zskdq

"Niedopuszczalne jest, aby dziennikarz TVP reklamował program komercyjnej stacji, konkurencyjnej wobec telewizji publicznej" - napisała w imieniu Komisji jej przewodnicząca, Marianna Durczok. W swojej opinii Komisja przypomina także, że dziennikarze TVP są zobowiązani do lojalności wobec TVP S.A.

Przypomnijmy, że w specjalnie wydanym oświadczeniu do sprawy odniosła się także firma Rochstar, zapewniając, że żaden z jej przedstawicieli nie zabiegał o zapowiedź programu "Rinke za kratami" w programie "Świat się kreci" ani nie widział, że taka zapowiedź padnie.

Maciej Kurzajewski zaś w rozmowie z dzienniakrzem Wideoportalu stwierdził, że nie można przejmować się gorszymi dniami, a najważniejsze są zdrowie i rodzina.

 (fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)
d7zskdq

Podziel się opinią

Share
d7zskdq
d7zskdq