"Komisarz Alex": Policyjno-psi duet w nowym serialu TVP1

"Komisarz Alex": Policyjno-psi duet w nowym serialu TVP1
Źródło zdjęć: © AFP

07.02.2012 13:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po wielu latach na polskim ekranie znów pojawi się psi bohater. *"Komisarz Alex", czyli nowy serial Roberta Wichrowskiego, to rodzima wersja cieszącej się niesłabnącą popularnością włosko-austriackiej produkcji "Komisarz Rex". Serial przedstawia przygody policyjno-psiego duetu.*

Pies Alex partneruje Markowi Bromskiemu - inteligentnemu policjantowi, który w swojej pracy często zdaje się na własną intuicję oraz psi nos swojego kompana bardziej niż na zbite dowody.

Niedawno odbyła się konferencja prasowa z udziałem aktorów i twórców, podczas której zaprezentowano pierwszy odcinek tej produkcji. A miejsce, trzeba przyznać - Komenda Stołecznej Policji w Warszawie - jak na konferencję było bardzo nietypowe, ale jakże pasujące do tematyki serialu.

Podczas tego spotkania gościli odtwórcy głównych ról, czyli Kuba Wesołowski, Magda Walach i Ireneusz Czop, a także Daniel Olbrychski, Katarzyna Figura i Janusz Chabior. Nie zabrakło również tytułowego Alexa, czyli owczarka niemieckiego Rocky'ego.

"Alex jest dla mojego bohatera komisarza Bromskiego dodatkową parą oczu i uszu, dzięki czemu doskonale pomaga rozwiązywać kryminalne zagadki" - powiedział Kuba Wesołowska.

Aktor zdradził, że początki znajomości z czworonożnym partnerem wcale nie były łatwe.

"Nasza przyjaźń rodziła się dosyć długo. Początkowo zarówno ja, jak i Rocky byliśmy wobec siebie nieufni. Z czasem jednak oswoiliśmy się ze sobą. Praca z tak uroczym psem na planie to było niesamowite wyzwanie dla nas wszystkich" - zdradził aktor.

Magda Walach, która prywatnie uwielbia zwierzęta, na planie musiała udawać, że ich nie cierpi.

"Moja bohaterka Lucyna to poukładana osoba, uwielbiająca porządek. Nic więc dziwnego, że pojawienie się psa w miejscu pracy nie budzi jej zadowolenia. Musiałam się bardzo starać, aby na ekranie nie było widać mojej sympatii do serialowego Alexa" - powiedziała.

Twórcy serialu gwarantują, że zapewni on nie tylko wartką akcję rozgrywającą się w najciekawszych, zabytkowych miejscach Łodzi, ale także prawdziwe kino familijne, pełne zabawnych epizodów. A przygody trójki policjantów z psem Alexem na czele będzie można śledzić już od 3 marca na antenie TVP 1.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także