Komik oskarżony o gwałt. Odpiera zarzuty

Russell Brand oskarżony o napaść seksualną przez cztery kobiety
Russell Brand oskarżony o napaść seksualną przez cztery kobiety
Źródło zdjęć: © Getty Images

17.09.2023 10:09, aktual.: 17.09.2023 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Media grzmią o bulwersujących doniesieniach w sprawie Russela Branda. Kontrowersyjny komik i aktor oskarżony został o gwałt i napaść seksualną. Przestępstw dopuścić się miał w szczytowym momencie swojej kariery.

Karierę komika Russel Brand rozpoczął w latach 90., występując na scenach w wielu londyńskich klubach. Jego talent nie umknął włodarzom MTV, w której to stacji podjął wkrótce pracę. Nie zagościł tam jednak na długo - został szybko zwolniony, gdy dzień po ataku terrorystycznym na WTC przyszedł do studia w przebraniu Bin Ladena. W międzyczasie rozwijał się też jako aktor filmowy, grając w hollywoodzkich produkcjach.

Wydaje się, że fanom komika mogło nie być ostatnio do śmiechu w świetle niedawnych wiadomości o jego skandalicznych czynach. Miał on bowiem dopuścić się gwałtu i napaści seksualnej. Zarzuca mu się ponadto znęcanie psychiczne, które miało trwać przez okres siedmiu lat. Oskarżenia te pochodzą od 4 kobiet, które twierdzą, że Brand miał popełnić przestępstwa będąc u szczytu swojej popularności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Komik odpiera te insynuacje w jednym ze swoich filmów, zamieszczonych w social mediach. - Zarzuty te dotyczą okresu, kiedy pracowałem w mainstreamie, kiedy cały czas byłem w gazetach, kiedy grałem w filmach i, jak pisałem obszernie w swoich książkach, byłem bardzo, bardzo rozwiązły. W tamtym czasie związki, które utrzymywałem, były absolutnie zawsze oparte na obopólnej zgodzie. Zawsze mówiłem o tym przejrzyście – a nawet zbyt przejrzyście – i teraz też mówię o tym przejrzyście.

Jeżeli oskarżenia się potwierdzą, nie będzie to pierwszy raz, gdy Brytyjczykowi nie po drodze z prawem. Brand trafił wcześniej 11 razy do aresztu. Uzależniony był od narkotyków i alkoholu. Kontrowersje budzi także jego ostatnia działalność w mediach. Nie stroni on od rozpowszechniania teorii spiskowych, w tym antyszczepionkowych. Znana jest również jego prorosyjska narracja w kontekście wojny w Ukrainie.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" bierzemy na warsztat "One Piece" Netfliksa, masakrujemy "Ślub od pierwszego wejrzenia""Żony Warszawy", a także rozwiązujemy "Problem trzech ciał" i innych nadchodzących ekranizacji. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także