Trwa ładowanie...

Komedia o nietypowej męskiej przyjaźni. "Berek" już na DVD i Blu-ray

Ed Helms, Jeremy Renner, Jon Hamm, Isla Fisher i Rashida Jones spotkali się na planie komedii "Berek”, która podbiła serca widzów i krytyków. Jeden z najzabawniejszych filmów roku, zadebiutuje na Blu-ray™ i DVD już 31 października.

Komedia o nietypowej męskiej przyjaźni. "Berek"  już na DVD i Blu-rayŹródło: Materiały prasowe
d4jxc0q
d4jxc0q

Piątka lubiących rywalizację przyjaciół spotyka się co rok, aby przez miesiąc grać w berka, w którym wszystkie chwyty są dozwolone. Bawili się w ten sposób od pierwszej klasy. W imię podtrzymania młodości i przyjaźni ryzykują własną głową, pracą i związkami, aby wyłączyć resztę uczestników z gry, wykrzykując "Berek!”.

W tym roku gra zbiega się w czasie z weselem jedynego niepokonanego gracza z ich paczki, co wreszcie powinno uczynić go łatwym celem. Jednak on wie, że nadchodzą... i jest na to gotowy. Oparta na prawdziwej historii komedia "Berek” pokazuje, do czego potrafią się posunąć niektórzy ludzie, aby odnieść upragnione zwycięstwo.

Reżyserem filmu jest Jeff Tomsic (serial "Broad City”). W gwiazdorskiej obsadzie z Edem Helmsem (seria "Kac Vegas”) na czele znaleźli się Jon Hamm ("Mad Man”), nominowany do Oscara® Jeremy Renner ("Miasto złodziei”), Jake Johnson (serial "Jess i chłopaki”), Annabelle Wallis ("Annabelle”), Hannibal Buress ("Sąsiedzi”), Isla Fisher (serial "Znudzony na śmierć”), Rashida Jones (serial "Terapia w sieci”) oraz Leslie Bibb ("Iron Man 2”).

W filmie "Berek” pięcioro przyjaciół, nie zważając na swój wiek, miejsce zamieszkania, aspekty dorosłego życia takie jak praca, choroba, partner czy dzieci, nie przestaje grać w kultową zabawę z dzieciństwa. Co roku, niezależnie od okoliczności, przez cały maj oddają się wygłupom, które uwielbiali w podstawówce. Trzymają się razem na przekór wszystkiemu. Pozwalanie sobie na nieskrępowaną zabawę w swoim towarzystwie, choćby raz do roku, w rzeczywistości umacnia łączącą ich przyjaźń i czyni z nich bardziej odpowiedzialnych dorosłych.

d4jxc0q

Na przestrzeni lat gra rozrastała się coraz bardziej. Teraz, kiedy Hoagie, Chilli, Sable, Callahan i Jerry nie są już małymi chłopcami, uganiają się za sobą, przemierzając całe Stany. Tylko jednemu z nich udawało się przez całe lata unikać bycia "berkiem”. Tą osobą był Jerry. Pozostali członkowie grupy są zdeterminowani, aby zakończyć jego panowanie, nawet jeśli oznacza to zrujnowanie jego wesela! Są w stanie posunąć się bardzo daleko na potrzeby swojej dorocznej gry. Nie ma dla nich żadnej świętości. Nie mają znaczenia okoliczności jak śluby czy pogrzeby. Gra toczy się dalej.

Prawdziwi przyjaciele na całe życie, którzy stali się inspiracją do nakręcenia filmu, zwani są Tag Brothers i kontynuują grę w berka od 30 lat. Ekranowi gracze, którzy ich portretują, to członkowie gwiazdorskiej obsady tworzący idealną komediową drużynę. Znaleźli się w niej Ed Helms, Jake Johnson, Hannibal Buress, Jon Hamm i Jeremy Renner.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Ed Helms wciela się w rolę Hogana "Hoagiego” Malloya był gotowy wziąć udział w filmie od razu po przeczytaniu scenariusza. – Pomyślałem, że też chciałbym grać w taką grę w berka z przyjaciółmi. Od czasu do czasu móc się "wyszaleć” jak dziecko i uciec od dorosłości i odpowiedzialności. Uganianie się za kimś, aby go klepnąć jako dorosły facet wydawało mi się szalenie zabawne, a fakt, że historia ta opiera się na prawdziwej grupie facetów, sprawiał, że było to jeszcze zabawniejsze – wyjaśnia aktor.

d4jxc0q

Rywalizujący ze sobą przyjaciele wprowadzają zamęt przebraniami i dywersjami, katapultowaniem się, parkourem czy podkładaniem min pułapek, a wszystko w imię odniesienia ostatecznego zwycięstwa.

Zdjęcia do filmu, którego akcja rozgrywa się na przestrzeni trzech dni, powstawały latem w Atlancie w Georgii oraz w jej okolicach. Reżyser Jeff Tomsic zaprosił do współpracy scenografa Davida Sandefura, aby stworzyć odpowiednie otoczenie, jak również doświadczonego operatora Larry’ego Blanforda, aby osiągnąć pożądany efekt wizualny. Reżyser zachęcał aktorów do improwizacji i zabaw ze scenariuszem. – Jeff nie miał nic przeciwko improwizacji, co niekiedy sprawia problemy, bo w przypadku licznej obsady można wejść komuś w słowo. Na szczęście to była grupa świetnych aktorów. Wszyscy grali na wysokim poziomie i każdy odnalazł swój rytm – mówi aktor Jake Johnson.

– Jeff ma świetne poczucie humoru, więc miło było go rozśmieszać. Wszyscy byli przezabawni, po prostu płynęli z prądem. To było niesamowite – dodaje Jeremy Renner.

d4jxc0q

Na ekrany światowych kin komedia "Berek” weszła na przełomie czerwca i lipca 2018 roku.* Zrealizowany za "zaledwie” (jak na hollywoodzkie standardy) 28 milionów dolarów film w dystrybucji kinowej zarobił ponad 77 milionów dolarów.*

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY:

• SPOTKANIE Z PRAWDZIWYMI GRACZAMI Mężczyźni, których historia stała się inspiracją dla filmu, odwiedzają plan i opowiadają o grze w berka trwającej niemal trzydzieści lat!
• Gagi z planu
• Sceny niewykorzystane

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:

• SPOTKANIE Z PRAWDZIWYMI GRACZAMI Mężczyźni, których historia stała się inspiracją dla filmu, odwiedzają plan i opowiadają o grze w berka trwającej niemal trzydzieści lat!

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d4jxc0q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jxc0q