Kolejny rozdział ze świata "Obecności”. "Annabelle: Narodziny zła” już dostępny na Blu‑ray i DVD

Kolejny rozdział ze świata "Obecności”. "Annabelle: Narodziny zła” już dostępny na Blu-ray i DVD
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

04.12.2017 10:24, aktual.: 15.02.2018 18:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Annabelle, najbardziej przerażająca zabawka w historii kina od czasu Laleczki Chucky, powraca w nowym filmie. "Annabelle: Narodziny zła” to opowieść o tym, jak zwyczajna lalka stała się przedmiotem opętanym przez potężnego i okrutnego demona sprowadzającego nieszczęście na swoich posiadaczy. Horror wyreżyserowany przez Davida F. Sandberga jest już dostępny na Blu-ray i DVD.

W 1943 r. w domu lalkarza Samuela Mullinsa (Anthony LaPaglia) i jego żony Esther (Miranda Otto) dochodzi do tragedii. Pod kołami samochodu ginie ich 7-letnie córka Annabelle przez najbliższych nazywana "Bee” (Samara Lee). Wkrótce po tym wydarzeniu w ich życiu pojawia się... duch. Mając nadzieję, że to dusza ich zmarłego dziecka pozwalają mu zamieszkać w jednej ze stworzonych przez Samuela porcelanowych lalek. Szybko jednak przekonują się, że popełnili poważny błąd, a tajemniczy byt nie jest zabłąkaną duszą, ale okrutnym demonem szukającym ludzkiego nosiciela. Przerażeni zamykają lalkę w dawnym pokoju swojej córki, w szafie wytapetowanej stronicami wyrwanymi z Biblii.

Zobacz zwiastun Blu-ray i DVD "Annabelle: Narodziny zła:"

"Annabelle: Narodziny zła” to kolejny po "Annabelle” film rozgrywający się w świecie "Obecności”, kultowego już horroru Jamesa Wana z 2013 r. inspirowanych historiami z życia Eda i Lorraine Warrenów - pary detektywów zajmujących się zjawiskami paranormalnymi oraz autentycznych zawodowych łowców duchów. Obraz wyreżyserował David F. Sandberg ("Kiedy gasną światła”), a główne role zagrali w nim zdobywca Złotego Globu Anthony LaPaglia (serial "Bez śladu”), Miranda Otto ("Władca Pierścieni: Powrót króla”) oraz Samara Lee ("Wstrząs”).

Obraz
© Materiały prasowe

Twórcy filmu zwrócili się z prośbą o stworzenie tej historii do scenarzysty Gary’ego Daubermana, który napisał scenariusz "Annabelle” i był chętny ponownie zanurzyć się w tym uniwersum. - Pierwszy film, do którego napisałem scenariusz, rozszerzał mitologię lalki. W tym przypadku chcieliśmy zagłębić się w jej historię i zobaczyć, czy jesteśmy w stanie odkryć, jaki był początek zła - wyjaśnia Dauberman. - Lalki zazwyczaj przynoszą ludziom radość. Daje się je w prezencie, przekazuje z pokolenia na pokolenie. Chciałem nakreślić takie tło dla Annabelle, pokazać, że powstała z miłości, w szczęśliwej rodzinie, aby stworzyć kontrast do całego zła, które miało nadejść - dodaje scenarzysta.

Obraz
© Materiały prasowe

Akcja filmu rozpoczyna się w połowie lat 40. XX wieku, a większa jej część rozgrywa się tylko nieco ponad dziesięć lat później, w połowie i na koniec lat 50. XX wieku, co nie zaburza chronologii przedstawionej w "Obecności” i "Annabelle”. Skoro Annabelle została stworzona z miłości ojca do córki, Dauberman u podstaw jej złowieszczej natury położył najgorszą tragedię, utratę dziecka, i czyny, do jakich posunęli się jej rodzice, aby ukoić swój ból.

Obraz
© Materiały prasowe

W role rodziców, Samuela i Esther Mullinsów, wcielili się doświadczeni aktorzy Anthony LaPaglia i Miranda Otto. - Byłem podekscytowany, że Miranda i Anthony zagrają Mullinsów. To aktorzy światowej klasy. Są perfekcyjni we wszystkim, co robią - chwali aktorów reżyser.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY:
-> Uniwersum "Obecności” - Zanurz się w świecie "Obecności” i obejrzyj zapowiedź nowego filmu "The Nun”
-> Przerażające krótkometrażówki: "Attic Panic” i „Coffer” - dwa krótkometrażowe filmy, które stały się inspiracją dla „Annabelle: Narodziny zła”
-> Sceny niewykorzystane
-> Komentarz reżysera

Obraz
© Materiały prasowe

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:
-> Sceny niewykorzystane
-> Komentarz reżysera

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także