RozrywkaKolejny odcinek "Ucieczki z sekty"

Kolejny odcinek "Ucieczki z sekty"

Kolejny odcinek "Ucieczki z sekty"
Źródło zdjęć: © TLC

26.03.2014 13:43, aktual.: 26.03.2014 13:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Carolyn Jessop wraz z ośmiorgiem swoich dzieci uciekła z poligamistycznego małżeństwa. Została wezwana na świadka, ponieważ jej 12-letnia pasierbica była jedną z ofiar Jeffsa, a ona sama jako 18-latka została wydana za 50-letniego Merrila Jessopa. Mąż zgwałcił ją podczas nocy poślubnej, a później gwałcił przez kolejne 17 lat ich małżeństwa. Bohaterki programu są przerażone, gdy dowiadują się, że mają mieszkać pod jednym dachem z jednym z „największych wrogów” Kościoła. Linda, której ojciec trafił do więzienia m.in. z powodu zeznań Carolyn, nie potrafi poradzić sobie z targającymi nią emocjami i nie chce słuchać oskarżeń pod adresem swojej rodziny.

Pod kontrolą szwadrony Boga
W trzecim odcinku widzowie poznają również szczegóły na temat działania policyjnej organizacji paramilitarnej - God’s Squad (ang. Szwadron Boga), która w czarnych SUVach patroluje ulice miasteczka Short Creek i informuje władze Kościoła o wszelkich przypadkach wykroczeń. Ich zadaniem jest obserwacja oraz kontrola społeczności, tak by jej członkowie żyli ze świadomością, że ktoś nad nimi nieustannie „czuwa”. Członkowie Szwadronu Boga są w bardzo młodym wieku rekrutowani z rodzin należących do United Order. Szkoli się ich na ochroniarzy władz Kościoła i siły szybkiego reagowania z misją utrzymywania ładu w miasteczku. Jednym z najbardziej niewdzięcznych zadań Szwadronu jest nękanie byłych członków FLDS, mimo opuszczenia wspólnoty nadal mieszkających w swoich starych domach. Matt, były członek jednostki, wykorzysta swoje doświadczenie oraz umiejętności, by zorganizować plan ucieczki dziewcząt. Czy mu się powiedzie?

Skruszeni i Zakon Zjednoczonych
W programie widzowie dowiedzą się również, jakie podziały i hierarchia obowiązują w sekcie FLDS. Podziały wynikają z poziomu oddania Kościołowi – United Order to wyższa kasta, do której przynależą przywódcy i władze wspólnoty wraz z rodzinami. Ich członkowie uczęszczają na specjalne obozy religijne, przestrzegają surowych reguł i ślepo ufają nauczaniom proroka Warrena Jeffsa. Są uznawani za „czystych”, za ulubieńców Boga. Robią zakupy we własnych, bardzo dobrze zaopatrzonych sklepach, tylko im przysługuje prawo wybudowania piętrowego domu. Z kolei Skruszeni (tzw. Repentants) to ta część społeczności Short Creek, która jest uważana za „grzeszną”, kwestionującą niektóre z zasad rządzących Kościołem. W programie niejednokrotnie dojdzie do zderzenia poglądów członków tych dwóch grup. Jak bohaterowie przynależący do United Order będą reagować na oskarżenia pod adresem Warrena Jeffsa? Czy urodzona wśród Skruszonych Martha zdobędzie się na śmiałą krytykę środowiska FLDS? Kiedy nastąpią pierwsze podziały w grupie
uciekinierów? Widzowie przekonają się oglądając TLC, w środę, 26 marca, o godzinie 22:30.

Pozostałych bohaterów poznacie oglądając trzeci odcinek „Ucieczki z sekty” w środę, 26 marca, o godz. 22:30.

Źródło artykułu:TLC
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także