Trwa ładowanie...

Kolejny kuriozalny pomysł TVP. Zmiany w sądach zilustrowała kadrem z kreskówki

Ostatnie wydanie "Wiadomości" pokazuje, że TVP wciąż potrafi zaskoczyć. Trudno bowiem się spodziewać się, że ktoś wpadnie na pomysł, by zilustrować informacje o zmianach w sądownictwie... kreskówką.

Kolejny kuriozalny pomysł TVP. Zmiany w sądach zilustrowała kadrem z kreskówkiŹródło: kadr z programu
d2psp3q
d2psp3q

Redakcja przygotowała materiał, w którym porównano dokonania rządu PO-PSL i PiS w sprawie reformowania wymiaru sprawiedliwości. Widzowie mogli się dowiedzieć, że poprzednie rządy w tej dziedzinie zrobiły niewiele, poznali za to sukcesy, jakie odniosło już PiS. Jednak najciekawsze było nie to, co przedstawiły "Wiadomości", ale w jaki sposób. Ilustracja informacji wprost zadziwia.

- Prawo i Sprawiedliwość przez ponad 1,5 roku rządów wprowadziło m.in. zakaz odbierania dzieci z powodu biedy, konfiskatę rozszerzoną mienia pozyskanego z przestępstw. Do kodeksu karnego wprowadzono nowy przepis pozwalający na walkę z mafiami wyłudzającymi podatek VAT, obniżono sądowe koszty adwokatów, które Platforma pod koniec swej kadencji podniosła o 100 procent - padł komentarz lektora. W tym momencie na ekranie na tle rzeźby Temidy pojawił się kadr z kreskówki, na którym Janet Jetson zabiera mężowi portfel.

Scena pojawia się już w czołówce słynnej kreskówki wytwórni Hanna Barbera. "Jetsonów" kojarzą całe pokolenia Polaków. "Jetsonowie" gościli na antenie TVP od blisko 60 lat. Obok "Flinstonów" i "Toma i Jerry'ego" była jednym z najpopularniejszych seriali animowanych.

kadr z programu
Źródło: kadr z programu

Zobacz także: Najlepsze teksty z "Wiadomości"

d2psp3q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2psp3q