Trwa ładowanie...

Kolejne zmiany w ramówce TVP2. "Sonda 2" zamiast programu "Tomasz Lis na żywo"

Share
Kolejne zmiany w ramówce TVP2. "Sonda 2" zamiast programu "Tomasz Lis na żywo"Źródło: AKPA
df24iej

Pierwotnie program miał być emitowany w czwartki o 20.40. Dyrektor stacji, Maciej Chmiel, dokonał jednak korekty ramówki i przeniósł "Sondę" na poniedziałek. Premiera planowana jest na 14 marca o 21.50, czyli w czasie antenowym zakończonej w styczniu br. audycji "Tomasz Lis na Żywo". Co tydzień widzowie zobaczą po dwa odcinki "Sondy 2".

- Otrzymaliśmy bardzo silny pozytywny rezonans dotyczący wznowienia "Sondy". Stwierdziliśmy, że jeśli wprowadzimy jeden odcinek trwający 25 minut, to widzowie mogą mieć uczucie niedosytu. Dlatego będziemy emitować dwa odcinki, czyli w sumie blisko 50 minut materiału - wyjaśnił portalowi wirtualnemedia.pl Maciej Chmiel.

W każdym epizodzie popularnonaukowego programu zostaną pokazane fragmenty kultowej "Sondy" sprzed 1989 roku, a wyobrażenia dawnych, nieżyjących już prowadzących, Zdzisława Kamińskiego i Andrzeja Kurka o nauce i technice, będą konfrontowane z dzisiejszą rzeczywistością. Każdy odcinek zakończy wiadomość dla kolejnego pokolenia twórców i naukowców, którzy za kolejne 35 lat postanowią realizować "Sondę 3". "Sonda 2" aktywnie zaistnieje także w internecie. Twórcy programu chcą zachęcić użytkowników Facebooka czy Instagrama do samodzielnych poszukiwań i badań.

df24iej

Przypomnijmy, że popularnonaukową edycję poprowadzi Tomasz Rożek, z wykształcenia doktor nauk fizycznych (studiował na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego), a z powołania dziennikarz naukowy. W swojej karierze współpracował m.in. z "Wiedzą i Życiem", magazynem "National Geographic", "Gazetą Wyborczą", "Przekrojem" oraz "Rzeczpospolitą". Obecnie pracuje jako szef działu "nauka i gospodarka" w tygodniku "Gość Niedzielny" i cyklicznie pojawia się w "Dzień Dobry TVN", gdzie prowadzi popularno-naukowy kącik.

Naukowiec napisał również kilka książek: "Nauka - po prostu. Wywiady z wybitnymi" (2011), "Nauka - to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd" (2012) i "Kosmos" (2014). Warto również wspomnieć, że w 2008 roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz serwis "Nauka w Polsce" Polskiej Agencji Prasowej uhonorowało Rożka tytułem "Popularyzatora nauki".

Decyzja o umieszczeniu "Sondy 2" w poniedziałkowym paśmie była podyktowana przeniesieniem na jesień br. ośmioodcinkowego serialu "Artyści". Prace nad produkcją jeszcze trwają, a Dwójka chce mieć pewność, że będzie jak najlepiej przygotowana. Serial ma opowiadać o współczesnym polskim teatrze i jego twórcach, a w szerszej perspektywie o Polsce.

Zobacz także: Maciej Chmiel o programie "Sonda 2"

df24iej
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df24iej
df24iej