RozrywkaKolejne wydarzenia w Zatoce Sztuki

Kolejne wydarzenia w Zatoce Sztuki

Kolejne wydarzenia w Zatoce Sztuki
Źródło zdjęć: © mat. promocyjne

04.06.2014 11:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Herbatka z Łubieńską 06.06, godz. 18:00
Kolejne już spotkanie, pełne ciepła i wspaniałych historii, prowadzone przez niesamowitą aktorkę Teatru Wybrzeże Krystynę Łubieńską.

Krystyna Łubieńska, choć przyszła na świat w Warszawie, już od 55 lat występuje w Teatrze Wybrzeże wzruszając i bawiąc kolejne pokolenia. Łubieńska uczestniczy w niemal wszystkich imprezach kulturalnych w Trójmieście. Sama organizuje spotkania poetyckie, promuje początkujących twórców, wciąga do współpracy swoich młodych scenicznych partnerów. Działa też społecznie, jest członkiem licznych stowarzyszeń i klubów zajmujących się działalnością charytatywną. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień za wybitne osiągnięcia artystyczne i działalność społeczną

Gościła już na herbatce Mirosława Bakę w ramach Zatoki Kobiet, tym razem Łubieńska przeprowadzi rozmowę z niesamowitą kobietą, utalentowaną, nie bojacą się wyzwań, pełna ciepła, aktorką: Katarzyną Figura

Wstęp wolny.
Partnerem strategicznym Zatoki Sztuki jest LOTTO

Supernowa II - wystawa Olgi Fedirko
"FORMA vs.TREŚĆ"
wystawa 06.06 -19.06// wernisaż 08.06, godz.18:00
SUPERNOWA: to program skierowany do artystów poniżej 30 roku życia, którzy nie mieli więcej niż trzech wystaw indywidualnych i pięciu zbiorowych. W ten sposób Zatoka Sztuki chce promować młodych ludzi u progu swej kariery twórczej.

Drugą artystką, którą pragniemy wam zaprezentować jest: Olga Fedirko oraz jej prace pt : "FORMA vs. TREŚĆ"

FORMA vs. TREŚĆ to projekt, który jest odpowiedzi na pytanie, w jakim stopniu możliwa jest ingerencja w treść by zachować jej znaczenie. Ukazuje wkroczenie sfery wizualnej w sferę werbalną, litera traktowana jest tu jako tworzywo, które dowolnie można przekształcać i modyfikować. Jest to próba przeciwstawienia czytania - oglądaniu, traktowanie przestrzeni dzieła jednocześnie jako teoretyczną treść i zmysłową formę; tekst i teksturę.

Praca dyplomowa powstała w Pracowni Podstaw Komunikacji Wizualnej, pod opieką dr Adama Kamińskiego.

Olga Fedirko - absolwentka Grafiki (ASP Gdańsk), Kulturoznawstwa (UG) oraz Dziennikarstwa i komunikacji społecznej (UWM)cover

wernisaż 08.06, godz.18:00, wstęp wolny!

Czytamy Dzieciom - Krystyna Łubieńska - 07.06 o godz. 11:00
Zatok a Sztuki oraz Bookafkazapraszają dzieci i ich rodziców na kolejne spotkanie z cyklu Czytamy Dzieciom, w którym to przy soczku i ciasteczkach zapoznajemy słuchaczy z najlepszą dziecięcą literaturą.

Naszym sobotnim Gościem cyklu „Czytamy Dzieciom” będzie Krystyna Łubieńska.

Krystyna Łubieńska, choć przyszła na świat w Warszawie, już od 55 lat występuje w Teatrze Wybrzeże wzruszając i bawiąc kolejne pokolenia. Łubieńska uczestniczy w niemal wszystkich imprezach kulturalnych w Trójmieście. Sama organizuje spotkania poetyckie, promuje początkujących twórców, wciąga do współpracy swoich młodych scenicznych partnerów. Działa też społecznie, jest członkiem licznych stowarzyszeń i klubów zajmujących się działalnością charytatywną. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień za wybitne osiągnięcia artystyczne i działalność społeczną.

Miejsce: Zatoka Sztuki, Al. Mamuszki 14, Sopot.
Wstęp wolny!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także