Trwa ładowanie...

Kolejna osoba żegna się z TVN-em. Stacja podjęła decyzję

TVN postanowiło zlikwidować stanowisko korespondenta w Paryżu. Tym samym pracę straciła dziennikarka Anna Kowalska.

Anna Kowalska była korespondentką w Paryżu przez blisko sześć latAnna Kowalska była korespondentką w Paryżu przez blisko sześć latŹródło: fot. Twitter
dvoizcf
dvoizcf

O decyzji TVN Grupa Discovery Anna Kowalska poinformowała w poniedziałek 22 lutego za pośrednictwem Twittera. – Kończy się pewien rozdział. TVN zamyka placówkę w Paryżu. Serdecznie dziękuje za te ostatnie pięć i pół roku. To był czas niezapomnianych wspomnień. Biura w Paryżu nie będzie, ale ja nad Sekwaną zostaje i z niecierpliwością czekam na kolejne wyzwania – czytamy.

Pod wpisem wiele osób wyraziło smutek, że Kowalska nie będzie już relacjonować ze Francji. "Szkoda. Bardzo ceniłem Pani relacje z Paryża", "Chciałem tylko powiedzieć, że bardzo lubiłem słuchać Panią. Będzie mi bardzo brakowało Pani charakterystycznego akcentu. Wielka szkoda". Za pracę podziękował jej także Tomasza Lis, który napisał: "Dziękujemy, głowa do góry".

Do obowiązków dziennikarki podczas jej współpracy z TVN-em należały m.in. przygotowywanie relacji do "Faktów" oraz innych programów TVN24 i TVN24 BiS. W ubiegłym roku zaczęła prowadzić wideoblog "Rozmówki francuskie", w którym opowiadała m.in., jak żyje się nad Sekwaną.

dvoizcf

Jak donosi portal Wirtualne Media, w pożegnalnym mailu do współpracowników Anna Kowalska wspomniała, że dla stacji relacjonowała bardzo głośne wydarzenia, w tym m.in. zamachy terrorystyczne w Paryżu w listopadzie 2015 roku, pożar katedry Notre Dame oraz kampanię przed wyborami prezydenckimi.

W rozmowie z portalem powiedziała, że na koniec swojej pracy patrzy jak na zakończenie pewnego rozdziału: – Praca korespondentki była niezapomnianym przeżyciem, dała mi wspomnienia, które zostaną ze mną na zawsze. Nie mogę doczekać się kolejnych wyzwań. Zostaję w Paryżu, bo tu czuję się najlepiej. Jestem tu od 2013 roku i od początku z Francją wiązałam swoją przyszłość. Przed trafieniem do TVN-u Kowalska pracowała m.in. we France 24.

Wirtualne Media wspominają, że kilka tygodni temu TVN zrezygnował także z biura korespondenta w Moskwie. Dziennikarz Andrzej Zaucha będzie przygotowywał materiały m.in. z Ukrainy i Białorusi. Jego praca będzie wymagać teraz częstszych podróży.

Zwolnienia i głośne odejście

Przypomnijmy, że pod koniec stycznia doszło do redukcji, jeśli chodzi o redakcję TVN24. Ze stacją ma pożegnać się kilkanaście osób. Z kolei kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Igor Sokołowski po raz kolejny postanowił odejść ze stacji (wcześniej pracował tam w latach 2011-2015). Dziennikarz nie podał żadnych szczegółów, ale stwierdził, że "w ostatnim czasie wydarzyło się kilka mniejszych i większych rzeczy", które przekonały go o odejściu. W jego mailu do współpracowników pojawiło się sformułowanie: "To już nie jest moje miejsce".

Roszady w programach śniadaniowych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dvoizcf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvoizcf