Trwa ładowanie...
ycipk-1y9pdy

"Kocham Cię, teraz umieraj" - nowy dokument HBO pokaże okoliczności głośnego samobójstwa nastolatka

"Kocham Cię, teraz umieraj" to nowy dokument HBO, który opowiada o okolicznościach samobójstwa 18-latka w 2014 roku. Sprawa ta mocno poruszyła opinię publiczną w USA, a specjaliści zastanawiali się nad bezpieczeństwem w świecie mediów społecznościowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michelle Carter namówiła swojego chłopaka do samobójstwa
Michelle Carter namówiła swojego chłopaka do samobójstwa (HBO)
ycipk-1y9pdy

"Kocham Cię, teraz umieraj" to dwuczęściowy dokument HBO, który opowiada historię samóbójstwa 18-letniego Conrada Roya. Chłopak odebrał sobie życie w swoim samochodzie na parkingu w Fairhaven w stanie Massachusetts w lipcu 2014 roku. Wszyscy byli przekonani, że to typowe samobójstwo poprzez zatrucie się tlenkiem węgla. Niedługo potem policja znalazła w telefonie nastolatka setki niepokojących wiadomości od jego dziewczyny, 17-letniej Michelle Carter, która nakłaniała go do odebrania sobie życia. Odkrycie wzbudziło sensację w mediach i doprowadziło do procesu, podczas którego padły trudne pytania dotyczące nowych technologii, mediów społecznościowych i zdrowia psychicznego. Zastanawiano się także, czy można pociągnąć kogoś do odpowiedzialności za czyjeś samobójstwo.

Dokument "Kocham Cię, teraz umieraj" pokazuje skomplikowaną relację pary, której obraz wyłania się z tysięcy wiadomości, jakie nastolatkowie wysłali sobie w ciągu trwającej dwa lata znajomości, o łączącej ich więzi i jej tragicznych konsekwencjach. Twórcy filmu przeprowadzili po raz pierwszy przed kamerą wywiady z bliskimi, przyjaciółmi, członkami lokalnych społeczności obojga bohaterów, prawnikami, detektywami, biegłymi i dziennikarzami. Ta historia doprowadziła do zmian we współczesnym orzecznictwie i ma szeroko idące społeczne konsekwencje w kontekście rzeczywistego świata i wirtualnej rzeczywistości. Dokument przedstawia wielowątkową i niecodzienną opowieść, w której połączenie choroby psychicznej, poczucia samotności z kulturą masową i nową technologią miało tragiczny finał.

Po zakończeniu śledztwa w sprawie samobójstwa Conrada Roya w lipcu 2017 roku Michelle Carter została oskarżona o nieumyślne spowodowanie śmierci. W sierpniu 2017 roku zapadł wyrok skazujący, a w lutym 2019 roku po odrzuceniu apelacji dziewczyna zaczęła odbywać 15-miesięczny wyrok.

ycipk-1y9pdy

Reżyserką jest Erin Lee Carr, twórczyni m.in. dokumentu "Kochana mamusia nie żyje". Twórcy wykorzystali materiały filmowe z procesu Michelle Carter.

Dokument "Kocham Cię, teraz umieraj" jest już dostępny na platformie HBO GO.

ycipk-1y9pdy
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1y9pdy

ycipk-1y9pdy
ycipk-1y9pdy