Trwa ładowanie...

"Kocham Cię, teraz umieraj" - nowy dokument HBO pokaże okoliczności głośnego samobójstwa nastolatka

"Kocham Cię, teraz umieraj" to nowy dokument HBO, który opowiada o okolicznościach samobójstwa 18-latka w 2014 roku. Sprawa ta mocno poruszyła opinię publiczną w USA, a specjaliści zastanawiali się nad bezpieczeństwem w świecie mediów społecznościowych.

"Kocham Cię, teraz umieraj" - nowy dokument HBO pokaże okoliczności głośnego samobójstwa nastolatkaŹródło: HBO
d1bsx08
d1bsx08

"Kocham Cię, teraz umieraj" to dwuczęściowy dokument HBO, który opowiada historię samóbójstwa 18-letniego Conrada Roya. Chłopak odebrał sobie życie w swoim samochodzie na parkingu w Fairhaven w stanie Massachusetts w lipcu 2014 roku. Wszyscy byli przekonani, że to typowe samobójstwo poprzez zatrucie się tlenkiem węgla. Niedługo potem policja znalazła w telefonie nastolatka setki niepokojących wiadomości od jego dziewczyny, 17-letniej Michelle Carter, która nakłaniała go do odebrania sobie życia. Odkrycie wzbudziło sensację w mediach i doprowadziło do procesu, podczas którego padły trudne pytania dotyczące nowych technologii, mediów społecznościowych i zdrowia psychicznego. Zastanawiano się także, czy można pociągnąć kogoś do odpowiedzialności za czyjeś samobójstwo.

Dokument "Kocham Cię, teraz umieraj" pokazuje skomplikowaną relację pary, której obraz wyłania się z tysięcy wiadomości, jakie nastolatkowie wysłali sobie w ciągu trwającej dwa lata znajomości, o łączącej ich więzi i jej tragicznych konsekwencjach. Twórcy filmu przeprowadzili po raz pierwszy przed kamerą wywiady z bliskimi, przyjaciółmi, członkami lokalnych społeczności obojga bohaterów, prawnikami, detektywami, biegłymi i dziennikarzami. Ta historia doprowadziła do zmian we współczesnym orzecznictwie i ma szeroko idące społeczne konsekwencje w kontekście rzeczywistego świata i wirtualnej rzeczywistości. Dokument przedstawia wielowątkową i niecodzienną opowieść, w której połączenie choroby psychicznej, poczucia samotności z kulturą masową i nową technologią miało tragiczny finał.

Po zakończeniu śledztwa w sprawie samobójstwa Conrada Roya w lipcu 2017 roku Michelle Carter została oskarżona o nieumyślne spowodowanie śmierci. W sierpniu 2017 roku zapadł wyrok skazujący, a w lutym 2019 roku po odrzuceniu apelacji dziewczyna zaczęła odbywać 15-miesięczny wyrok.

Reżyserką jest Erin Lee Carr, twórczyni m.in. dokumentu "Kochana mamusia nie żyje". Twórcy wykorzystali materiały filmowe z procesu Michelle Carter.

d1bsx08

Dokument "Kocham Cię, teraz umieraj" jest już dostępny na platformie HBO GO.

d1bsx08
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bsx08