Trwa ładowanie...
d22ihbv

"Kocham Cię, teraz umieraj" - nowy dokument HBO pokaże okoliczności głośnego samobójstwa nastolatka

"Kocham Cię, teraz umieraj" to nowy dokument HBO, który opowiada o okolicznościach samobójstwa 18-latka w 2014 roku. Sprawa ta mocno poruszyła opinię publiczną w USA, a specjaliści zastanawiali się nad bezpieczeństwem w świecie mediów społecznościowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michelle Carter namówiła swojego chłopaka do samobójstwa
Michelle Carter namówiła swojego chłopaka do samobójstwa (HBO)
d22ihbv

"Kocham Cię, teraz umieraj" to dwuczęściowy dokument HBO, który opowiada historię samóbójstwa 18-letniego Conrada Roya. Chłopak odebrał sobie życie w swoim samochodzie na parkingu w Fairhaven w stanie Massachusetts w lipcu 2014 roku. Wszyscy byli przekonani, że to typowe samobójstwo poprzez zatrucie się tlenkiem węgla. Niedługo potem policja znalazła w telefonie nastolatka setki niepokojących wiadomości od jego dziewczyny, 17-letniej Michelle Carter, która nakłaniała go do odebrania sobie życia. Odkrycie wzbudziło sensację w mediach i doprowadziło do procesu, podczas którego padły trudne pytania dotyczące nowych technologii, mediów społecznościowych i zdrowia psychicznego. Zastanawiano się także, czy można pociągnąć kogoś do odpowiedzialności za czyjeś samobójstwo.

Dokument "Kocham Cię, teraz umieraj" pokazuje skomplikowaną relację pary, której obraz wyłania się z tysięcy wiadomości, jakie nastolatkowie wysłali sobie w ciągu trwającej dwa lata znajomości, o łączącej ich więzi i jej tragicznych konsekwencjach. Twórcy filmu przeprowadzili po raz pierwszy przed kamerą wywiady z bliskimi, przyjaciółmi, członkami lokalnych społeczności obojga bohaterów, prawnikami, detektywami, biegłymi i dziennikarzami. Ta historia doprowadziła do zmian we współczesnym orzecznictwie i ma szeroko idące społeczne konsekwencje w kontekście rzeczywistego świata i wirtualnej rzeczywistości. Dokument przedstawia wielowątkową i niecodzienną opowieść, w której połączenie choroby psychicznej, poczucia samotności z kulturą masową i nową technologią miało tragiczny finał.

Po zakończeniu śledztwa w sprawie samobójstwa Conrada Roya w lipcu 2017 roku Michelle Carter została oskarżona o nieumyślne spowodowanie śmierci. W sierpniu 2017 roku zapadł wyrok skazujący, a w lutym 2019 roku po odrzuceniu apelacji dziewczyna zaczęła odbywać 15-miesięczny wyrok.

Reżyserką jest Erin Lee Carr, twórczyni m.in. dokumentu "Kochana mamusia nie żyje". Twórcy wykorzystali materiały filmowe z procesu Michelle Carter.

d22ihbv

Dokument "Kocham Cię, teraz umieraj" jest już dostępny na platformie HBO GO.

d22ihbv

Podziel się opinią

Share
d22ihbv
d22ihbv