Trwa ładowanie...
12-12-2011 12:07

"Klan": Gwiazdy serialu pomagają zwierzętom przed zimą

"Klan": Gwiazdy serialu pomagają zwierzętom przed zimąŹródło: AFP
dejq23t
dejq23t

Beata Sadowska i Rafał Królikowski poprowadzili w Pałacu w Wilanowie aukcję na rzecz Fundacji Niechciane i Zapomniane. "Wielcy Małym" - artyści pomagają zwierzętom przed zimą, to już IV edycja kalendarza ze zdjęciami znanych artystów wraz z ich pupilami.

W tegorocznej odsłonie na dwunastu stornach kalendarza, w niezwykłych acz codziennych ujęciach, znaleźli się. m.in. Rafał Królikowski z Lusią, Beata Sadowska z Mambo, Marcin Dorociński z Sukienką, Piotr Machalica z Lucky, Edyta Olszówka z Bolkiem, Edyta Jungowska z Pepe, Agata Buzek z Brysią i Mambo, czy Jolanta Fraszyńska z Lilem.

Każde zdjęcie z kalendarza, to osobna historia, którą napisało życie. "Na naszej fotografii za oknem jest zima, luty, a w salonie aparat uchwycił nasze domowe zabawy, chwile prywatnej beztroski. Od czterech lat Lusia jest z nami. Jego mama została znaleziona nad polskim morzem. Była wychudzona, zapchlona, ale okazało, że ma wielki skarb w sobie - sześć szczeniąt. Jeden z nich trafił do naszego domu na dziewiąte urodziny mojego syna. Jest pełnoprawnym członkiem rodziny. Jak widać, wydaje się urodzoną fotomodelką" - powiedział Rafał Królikowski.

dejq23t

Także od początku akcji "Wielcy Małym" jest Agata Buzek, a jej przyjaciele Brysia i Mambo to już zawodowcy. "Postanowiliśmy w tym roku uwiecznić na fotografii nasz wielki sukces. Pozowaliśmy do zdjęcia w bagażniku naszego samochodu. Jest to pewien symbol przemiany moich psów, bo one bardzo bały się jeździć samochodem. Zaczynałam je oswajać, wożąc autem na spacer. Podróż zaczęła im się kojarzyć bardzo przyjemnie, a teraz wystarczy otworzyć bagażnik i już siedzą uśmiechnięte w środku".

Z kolei Jolanta Fraszyńska przyznała, że okoliczności, a więc słoneczny październik sam nasunął jej pomysł na fotografię. "Nasza historia i Lilem jest bardzo ekspresowa. Głownie, dlatego że ja się na zdjęciach nudzę, a mój pies, który jest Jack Russell Terierem, jeszcze bardziej. Dynie same się prosiły, aby je fotografować na straganie. Aura była w dodatku taka, że wylewało je kolorami. Przepiękna scenografia i moja głowa jako jedna z dyń, plus Lilo i jestem szczęśliwa z tego, co powstało".

A tegorocznej aukcji zlicytowano m.in. zdjęcia aktorów z czworonożnymi pupilami, kalendarze z autografami artystów biorących udział w sesji, zdjęcie Anny Komorowskiej z Punią, obraz Andrzeja Pągowskiego "101-pierwszy Dalmatyńczyk" za 4100 zł, kolaż Wisławy Szymborskiej "Dożywocie" za 4700 zł, czy obraz Szymona Parafiniaka "El Gato - Gato Barbieri", który kupiła Edyta Jungowska. Rekordowa cenę 10300 zł uzyskała praca Edwarda Dwurnika "Psi parlament".

dejq23t

Jak co roku dochód ze sprzedaży kalendarza zasili konta najbardziej potrzebujących schronisk dla zwierząt za pośrednictwem Fundacji Niechciane i Zapomniane. Patronat nad aukcją objęła pani prezydentowa Anna Komorowska oraz pani premierowa Ludgarda Buzek.

Zobacz także:

[

PAMIĘTACIE KASIĘ Z „13 POSTERUNKU”? ZOBACZCIE, JAK DZIŚ WYGLĄDA! SZOK! ]( http://aleseriale.pl/gid,9148,fototemat.html )
[

KONIEC JEST BLISKI? TWÓRCY „KLANU” PRZESADZILI! OTO DOWÓD! ]( http://aleseriale.pl/gid,9100,img,291225,fototemat.html )

dejq23t

[

ŻENUJĄCE POCZĄTKI GWIAZD. PO CO SIĘ TAK KOMPROMITOWAŁY?! ]( http://aleseriale.pl/gid,8815,img,284267,fototemat.html )
[

NIEGRZECZNA PRZESZŁOŚĆ POLSKICH GWIAZD. NIE WSTYDZIŁY SIĘ NAGOŚCI? ]( http://aleseriale.pl/gid,8877,img,285752,fototemat.html )

dejq23t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dejq23t