Trwa ładowanie...
29-02-2016 12:06

"Klan": Dyrektor TVP1 zdecydował zdjąć serial z anteny

"Klan": Dyrektor TVP1 zdecydował zdjąć serial z antenyŹródło: AKPA
d2gnz2o
d2gnz2o

Mówiono o tym już od jakiegoś czasu. Zakończenie produkcji rozważano już w 2012 roku, ale wtedy doniesienia okazały się nieprawdziwe i kręcono kolejne sezony. Dyrekcja TVP1 tym razem rzeczywiście ma zamiar zdjąć "Klan" z anteny. Czy obawy twórców i fanów o los serialu są słuszne?

- Mamy umowy podpisane do końca czerwca. Ale jeśli serial ma zostać na antenie, to za miesiąc powinniśmy ruszać z przygotowywaniem kolejnych odcinków – mówił "Twojemu Imperium" Paweł Karpiński, reżyser, scenarzysta i producent "Klanu". Odniósł się także do doniesień o ewentualnym powrocie jednej z aktorek do produkcji. - Jednak z pewnością nie będzie powrotu Agnieszki Kotulanki. Takie rzeczy, jak przywracanie bohaterki w postaci siostry bliźniaczki były modne trzydzieści lat temu. Teraz się tego nie robi – dodał.

- To zawirowanie z "Klanem" było efektem swego rodzaju kłopotliwych negocjacji z producentem zewnętrznym. To było na poziomie między zarządem a produkcją. Chodziło o renegocjację warunków umowy na kolejną transzę tej telenoweli – skomentował sytuację dyrektor TVP1 w TOK FM.

- Sytuacja wygląda w ten sposób, że nowa umowa została zawarta. "Klan" jest, nie zdejmujemy go. Obecna umowa obowiązuje do czerwca. Ja jestem zwolennikiem utrzymania "Klanu" do końca roku, jeszcze na jesienna ramówkę, bo jest to format, który ma wiernych widzów. Nie chcemy naruszać ich przyzwyczajeń. Wolimy je modyfikować, niż niszczyć - opowiadał Jan Pawlicki.

Skąd taka decyzja? Jak stwierdził Pawlicki, badania pokazały, że serial ten jest projektem schodzącym, gasnącym, stopniowo zmniejsza się jego oglądalność. Takie produkcje są bardzo chętnie oglądane, ale zdaniem szefa Jedynki, nie jest to coś, co buduje wartość kontentową telewizji na przyszłość. Teraz stacja chce szukać propozycji skierowanych do innych grup odbiorczych i pozyskiwać "świeżego" widza. Jaki ma na to pomysł?

d2gnz2o

- Będziemy pracować nad propozycją serialową, która zastąpi "Klan". To mówię otwarcie. Kiedy to nastąpi, jest jeszcze do rozstrzygnięcia, natomiast na pewno nie odbędzie się to w sposób gwałtowny – podsumował.

Nieoficjalnie mówi się, że nowy dyrektor chce zrealizować w TVP serial o historii rodu Jagiellonów.

Zobacz także: Jan Wieczorkowski o odejściu z "Klanu"

d2gnz2o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gnz2o