Trwa ładowanie...
08-02-2016 10:34

"Klan": Bohaterka serialu promuje program PiS. Czy to spodoba się widzom?

"Klan": Bohaterka serialu promuje program PiS. Czy to spodoba się widzom?Źródło: AKPA
d24xyy5
d24xyy5

Szlagierowy prorodzinny program rządzącej partii króluje nie tylko w mediach informacyjnych i prasie ekonomicznej. W emitowanym od 20 lat w Telewizji Polskiej serialu pojawiła się subtelna wzmianka obietnicy wyborczej PiS. Czy producenci telenoweli spełnili oczekiwania dyrektora TVP? Internauci mają sporo wątpliwości.

Scenarzyści serialu pracują z dnia na dzień, dlatego też bohaterowie produkcji przeżywają bieżące problemy, z którymi stykają się Polacy. Tak było w ostatnim odcinku popularnej telenoweli, w którym to pojawił się wątek dotyczący rządowego programu "Rodzina 500+". Prawdopodobnie w intencji producentów było żartobliwe przedstawienie zalet najważniejszej obietnicy wyborczej Jarosława Kaczyńskiego, Andrzeja Dudy i Beaty Szydło.

(fot. Akpa)

d24xyy5

Jedna z najmłodszych bohaterek serialu, w rozmowie ze swoją mamą Agnieszką i dziadkiem, Pawłem Lubiczem tłumaczy, że dzięki programowi "500 zł na każde dziecko" planuje w przyszłości rodzić wielokrotnie i żyć dostatnio. Zosia z "Klanu" powiedziała, iż jej planem na dobre życie za państwowe 500 zł jest urodzenie dziesięciorga dzieci, bez wchodzenia w choćby cywilny, a tym bardziej sakramentalny związek z mężczyzną.

- Za każde dziecko będę miała po 500 zł. A za pięć tysięcy to ja sobie poradzę- stwierdziła rezolutna dziewczynka, grana przez Amelię Malesę.

Internauci, podobnie jak serialowi dziadek i mama Zosi byli mocno zaskoczeni jej deklaracją. Jednocześnie mają wątpliwości co do tego, czy scena, w której dziewczynka deklaruje chęć samotnego wychowywania wielodzietnej rodziny ze względu na sporą dotację, rzeczywiście przysłuży się programowi.

- Za 5000tysięcy z 10 dzieci... No nie źle ... Gratuluję PiS.... Żenada... Zapomniała jednak że projekt samotnych matek nie przejdzie bo PiS jej szybko męża znajdzie - napisano na jednym z portali.

d24xyy5

- No właśnie takie myślenie trzeba tępić, zrobić sobie gromadkę, bo projekt rządowy i sobie poradzę, tylko będąc krową rozpłodową - skomentował jeden z użytkowników serwisu. (zachowano oryginalną pisownię)

Co więcej, pojawiły się spore wątpliwości, czy zostanie dobrze odebrana przez konserwatywny elektorat Prawa i Sprawiedliwości.

Co o tym sądzicie?

d24xyy5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24xyy5