Trwa ładowanie...
20-02-2017 13:28

Kit Harington znów będzie najważniejszy, doczekał się głównej serialowej roli. Przyniesie mu więcej fanów niż "Gra o tron"?

Nie da się ukryć - rola Jona Snowa w "Grze o tron" była dla niego jak los na loterii. Przyniosła mu ogromną popularność, a także coraz więcej propozycji filmowych, w tym główną rolę w serialu. Zagraniczne media już kilka miesięcy temu spekulowały, że Harington przygotowuje się do tej produkcji. Plotki okazały się prawdą i gwiazda hitu HBO niebawem wejdzie na plan nowego serialu BBC, "Gunpowder", czyli "Proch".

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Kit Harington znów będzie najważniejszy, doczekał się głównej serialowej roli. Przyniesie mu więcej fanów niż "Gra o tron"?Źródło: Materiały prasowe
d21j8a8

Kit Harington wcieli się w postać Roberta Catesby’ego, 30-letniego mężczyzny z Warwickshire, który był mózgiem operacji znanej jako spisek prochowy z 1605 roku. Spiskowcy planowali wówczas wysadzić w powietrze Izbę Lordów i zabić wszystkich najważniejszych ludzi w państwie, włącznie z królem Anglii, Jakubem I Stuartem. Dziś symbolem tych wydarzeń jest dla Anglików Guy Fawkes. Co roku 5 listopada obchodzą dzień Guya Fawkesa, podczas którego palą jego kukłę i podziwiają pokazy sztucznych ogni.

Jednak to nie Fawkes, był prowodyrem tego spisku (jak się powszechnie twierdzi), ale właśnie Catesby. Był jednym z praktykujących katolików prześladowanych przez protestancką Anglię. Siatka szpiegowska kierowana przez Roberta Cecila tropiła, torturowała i traciła kapłanów. Katolicy pod naciskiem władz musieli wyznawać swoją wiarę w tajemnicy, ryzykując więzieniem, grzywną, a nawet śmiercią. Ich jedyną odpowiedzią na prześladowanie były pokojowe protesty dowodzone przez jezuitę Ojca Garneta. Odmowa zrzeczenia się wiary przez Catesby'ego doprowadziła go do finansowej, społecznej i psychicznej ruiny. Doprowadzony do ostateczności postanowił zawalczyć o swoje prawa, a w efekcie stał się "mózgiem" wspomnianego spisku.

W trzyodcinkowym serialu widzowie będą mogli poznać okoliczności i postaci, które przyczyniły się do wprowadzenia przez Catsby'ego śmiałego planu w życie. W produkcji pojawi się nie tylko Harington. U jego boku zobaczymy Marka Gatissa (zagra Cecila, a ostatnio możemy go oglądać jako księcia Jerzego w innej produkcji BBC, „Tabu”) i Petera Mullana (Garnet). Kuzynkę Catesby’ego, Annę Vaux zagra natomiast Liv Tyler. Zdjęcia do serialu mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d21j8a8

Zobacz także: "Gra o tron" w liczbach

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d21j8a8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21j8a8
d21j8a8